Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zeman urazil Sobotku: Otočil se k němu zády a odešel! TADY je video

Trapas a buranství. Tak by se dala popsala situace na Hradě. Miloš Zeman odešel v půlce projevu Bohuslava Sobotky, který namísto demise přišel konzultovat řešení vládní krize.

Problém v komunikaci? Miloš Zeman od Bohuslava Sobotky očekával, že přijde podat demisi. Proto jeho sekretariát připravil obvyklé aranžmá, které tomu předchází. Jenomže Bohuslav Sobotka přišel na Hrad za jiným účelem. Chtěl politickou konzultaci. "Není jisté, jakým způsobem Pražský hrad k demisi přistoupí," řekl s tím, že prezidentovi žádnou demisi neposlal písemně, jak to udělali jeho předchůdci.

Miloš Zeman o jeho záměrech netušil a začal mu děkovat za práci a loučit se s ním. Bohuslav Sobotka ho přerušil a vysvětlil svoje záměry, což Zemana překvapilo a začal ho peskovat. "Znovu připomínám, že to byl váš, nikoli můj sekretariát, jenž mi včera oznámil, že mi dnes předáte demisi. Vyřiďte si to prosím se svým sekretariátem. Jistě uznáte, jak říkají na Moravě, že ani pan farář dvakrát nekáže, takže tento ceremoniál považuji za konečný a nevidím důvod, proč by se měl opakovat," dodal prezident.

Když začal Bohuslav Sobotka opět hovořit, tak se uprostřed jeho věty Zeman otočil a odešel i se svým týmem pryč. Tisková konference tak skončila totálním trapasem.

Související články

Další články