Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Zeman: Únos Babišova syna? Divoká konspirace, médiím nevěřím nos mezi očima!

+ Dalších 9 fotografií
Vyjádření prezidenta
Za divokou konspiraci označil v úterý večer Miloš Zeman (74) kauzu kolem premiéra Andreje Babiše (63) a údajného únosu jeho syna Andreje Babiše ml. (35). Prezident na televizi Nova mimo jiné prohlásil, že médiím v těchto případech nevěří ani nos mezi očima.

Syn premiéra Andreje Babiše měl být unesen, aby nemluvil o kauze Čapí hnízdo. Reportérům Seznam Zpráv to řekl sám Andrej Babiš ml. s tím, že byl proti své vůli držen na ukrajinském Krymu.

Ke skandálu se v úterý dopoledne vyjádřil Babiš – jeho slova najdete zde. Ve večerních hodinách přidal svá slova i Miloš Zeman.

„Mně to všechno připadá jako dosti divoká konspirace. Já mám příští týden pravidelnou schůzku s Andrejem Babišem, tak se ho na to samozřejmě zeptám. Do této doby se k věcem nebudu vyjadřovat, na rozdíl od těch Jurečků a dalších, kteří plácají nesmysly,“ řekl prezident pro TV Nova.

„Pokud něco napíší česká média, kterým nevěřím ani nos mezi očima, tak je rozhodně dobré nepodlehnout jejich možná právě dezinformacím a jednak si zjistit fakta, jednak se samozřejmě zeptat i Andreje Babiše, co si o tom myslí,“ dodal.

Zeman je přesvědčen, že pokračování kauzy Čapí hnízdo neohrozí existenci vlády. „To by se muselo stát, že by některému politikovi selhaly nervy, což se samozřejmě stát může, v historii už takové případy máme. Jako člověk, který byl třicet let v obdobné situaci, mohu pouze Andreji Babišovi doporučit, aby mu ty nervy neselhaly,“ myslí si Zeman.

Prezident rovněž označil plánování demonstrací proti Babišovi bez podložených faktů za politickou ubohost.

Vše o aktuálním dění okolo premiéra Andreje Babiše najdete tady.

Mohlo by vás zajímat

Další články