Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zeman to schytal za své výroky: Nikdy jsi nebyl demokrat, jsi ubožák, pustil se do něho Topolánek a další

Miloš Zeman čelí kritice za svůj projev ke kauze Vrbětice, a také za nevhodné chování k moderátorce Terezii Tománkové.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
ostrá slova
Velmi ostrá kritika se snesla na hlavu prezidenta Zemana (75) poté, co vystoupil na rádiu Frekvence 1. Tam se v rozhovoru vyjádřil k uzavřeným hranicím nebo ke kauze Koněvovy sochy. Na sociálních sítích, kde se do něho opřeli někteří politici, se řešila i zabijačka Vratislava Mynáře. Na Zemanovi nezůstala nit suchá.

Miloš Zeman (75) se netají názorem, že by Češi neměli cestovat do cizích zemí ještě nejméně rok. Prý z důvodu toho, že nemůžeme vědět, jaká epidemiologická situace je v ostatních zemích, tudíž existuje velké riziko nákazy. Tento výrok i pár dalších přinutilo bývalého předsedu vlády Mirka Topolánka, aby o Zemanovi napsal, že nikdy nebyl demokrat a že pohrdá lidmi.

Topolánek spustil zostra

Ze židle Topolánka zvedl i fakt, že hlavě státu nevadila víkendová zabijačka hradního kancléře Vratislava Mynáře. Tu zorganizoval Mynář ve své hospodě v moravských Osvětimanech i přesto, že mu ji hygienici zakázali. „Došla mi slova. Rodná valašská, malebná ostravská i trefná pražská. Ale prodýchat to nejde. Miloši, pohrdáš lidmi a vytíráš si s nimi prel. Nikdy jsi nebyl demokrat, jsi jen ubožák a srá,“ napsal Topolánek na sociální síti.

Přidali se Kalousek i Novotný

K němu se přidalo i mnoho dalších známých jmen politické scény. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek napsal: „Většina odpudivých lidských vlastností se koncentrovala do osoby prezidenta ČR. A on se jimi ještě chlubí,“okomentoval prezidentovo vyjádření v rádiu.

K diskuzi se přidal i starosta Řeporyjí a člen ODS Pavel Novotný. Tomu zase vadily Zemanovy výroky na adresu starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře, kterého podle svých slov už před dvěma lety odepsal jako neschopného starostu. Ke Kolářovi se Zeman vyjádřil v souvislosti s odstraněním sochy maršála Koněva.

„Ty seš drzej, dědku, že ti není hanba,“ napsal Novotný na Twitteru. Servítky si nebral ani europoslanec a někdejší předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. "Naštěstí o schopnosti či neschopnosti politika v naši stále ještě demokratické zemi nerozhoduje obdivovatel Putinovského režimu Zeman, ale voliči ve svobodných volbách,“ doplnil.

Související články

Další články