Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Zeman řečnil v OSN před poloprázdným sálem. Má plán, jak porazit Islámský stát!

Prezident Miloš Zeman vystoupil na Valném shromáždění OSN.
Zdroj: Profimedia.cz
Prezident Miloš Zeman vystoupil na Valném shromáždění OSN, kde ve svém krátkém, přesto věcném a úderném proslovu zkritizoval dosavadní způsob boje proti terorismu a přišel s vlastním návrhem.

„Potřebujeme malé vojenské jednotky vybavené bezpilotními letouny i vrtulníky, které budou spolupracovat se zpravodajskými službami. Speciální jednotky, jakési modré přílby, které zlikvidují vůdce teroristických organizací a jejich nervová centra. Ne okupaci území,“ uvedl v OSN.

Boj s terorismem byl hlavním a jediným bodem Zemanova desetiminutového proslovu před poloprázdným sálem. Hovořil v angličtině a jak je u Zemana obvyklé, mluvit spatra.

Podle jeho slov je mylné domnívat se, že terorismus vymizí. Terorismus se podle české hlavy státu šíří jako rakovina, zvyšuje se počet zhroucených států, přibývá atentátů, krutostí, vražd, ničení památek, jako tomu bylo v Palmýře.

Dalším omylem je, že teroristické organizace lze zúžit pouze na Islámský stát. „Existuje ale i mnoho dalších organizací, například Al-Káida, Taliban, an-Nusra, Boko Haram a další,“ cituje Zemana TN.cz.

Zeman navrhuje hledat nové formy boje, nejsou to tanky, pěchota, dělostřelectvo. „Navrhuji koordinovanou akci pod záštitou Rady bezpečnosti OSN," dodal.

Související články

Další články