„Potřebujeme malé vojenské jednotky vybavené bezpilotními letouny i vrtulníky, které budou spolupracovat se zpravodajskými službami. Speciální jednotky, jakési modré přílby, které zlikvidují vůdce teroristických organizací a jejich nervová centra. Ne okupaci území,“ uvedl v OSN.

Boj s terorismem byl hlavním a jediným bodem Zemanova desetiminutového proslovu před poloprázdným sálem. Hovořil v angličtině a jak je u Zemana obvyklé, mluvit spatra.

Podle jeho slov je mylné domnívat se, že terorismus vymizí. Terorismus se podle české hlavy státu šíří jako rakovina, zvyšuje se počet zhroucených států, přibývá atentátů, krutostí, vražd, ničení památek, jako tomu bylo v Palmýře.

Dalším omylem je, že teroristické organizace lze zúžit pouze na Islámský stát. „Existuje ale i mnoho dalších organizací, například Al-Káida, Taliban, an-Nusra, Boko Haram a další,“ cituje Zemana TN.cz.

Zeman navrhuje hledat nové formy boje, nejsou to tanky, pěchota, dělostřelectvo. „Navrhuji koordinovanou akci pod záštitou Rady bezpečnosti OSN," dodal.