Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zeman poslal dojemný dopis oslavenci Gottovi: Jste skutečný umělec, Mistře, ne jako ty loutky

Zdroj: archiv
+ Další 4 fotografie
karel gott
Karel Gott dnes slaví své osmdesáté narozeniny. K tomuto jubileu mu popřál kromě rodiny nespočet fanoušků a překvapivě taky prezident České republiky Miloš Zeman (74). Podle informací Blesku, který má dopis k dispozici, Zeman oslavuje Gotta jako opravdového umělce.

"Vážený a milý Mistře," těmito slovy začíná dopis, který napsal prezident Miloš Zeman (74) oslavenci Karlu Gottovi (80), jenž dnes oslavil své životní jubileum.

"Bezesporu jste čelným generačním představitelem poválečné zlaté éry československého a českého umění. Období několika desetiletí, kdy mohutně vytryskly skutečné tvůrčí síly, ohromující svou uměleckou hloubkou, prožitkem, zároveň poctivým řemeslem, kdy vytryskly tvůrčí síly, které uměly rozesmát, rozplakat, potěšit, pohladit nebo donutit k přemýšlení," píše se dál v dopise.

Miloš Zeman si ale neodpustil narážku na některé současné umělce. "Jaký to kontrast k současnosti plné uměleckých loutek, které jsou ztraceny na prknech, která znamenají svět, v prázdných pseudopolitických plcích jsou ovšem jako doma," rýpnul si Zeman.

"Vážený a milý Mistře, jste skutečný Umělec, který se rozdává druhým. Vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Vydat se, třeba i z posledních sil. Odměnou je potlesk," těmito slovy zakončil Zeman dopis.

Související články

Další články