Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Zeman odmítá kritizovat Rusko: V naší televizi uctí oběti okupace slovenský prezident Andrej Kiska

Kiska nahradí Zemana. Český prezident nechce o okupaci mluvit. 55 73
Prezident Miloš Zeman (73) nebude vystupovat v televizi, aby promluvil k okupaci v roce 1968. Zeman je orientovaný na Rusko a o napadení Československa by se mu hovořilo špatně. Nahradí ho slovenský prezident Andrej Kiska (55).

Prezident České republiky Miloš Zeman (73) nechce vystoupit v televizi, aby zhodnotil okupaci z roku 1968. Zeman je v posledních letech orientovaný na Rusko a o okupaci by se mu hovořilo špatně.

Česká televize proto svolila, aby Zemana nahradil slovenský prezident Andrej Kiska. „ČT24 a RTVS zítra souběžně odvysílají projev slovenského prezidenta Andreje Kisky jako připomínku 50 let od vpádu vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa. Proslov slovenské hlavy státu začíná v 19:50,“ informovala Česká televize prostřednictvím facebookových stránek.

Zemanovo rozhodnutí se snaží obhájit jeho mluvčí Jiří Ovčáček. „Žádný projev se nechystá. Pan prezident byl odvážný v době, kdy odvaha nebyla levná,“ uvedl hradní mluvčí.

Mohlo by vás zajímat

Další články