Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Zeman na vozíku v Číně zdržoval ostatní politiky! Podle Ovčáčka ho zmohl náročný program

Prezident Zeman zdržoval průvod.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
Prezident Miloš Zeman ve středu završí svou návštěvu Číny návštěvou Šanghaje. Během jeho krátkého pobytu na něm však byla dost znát únava. Oporu mu poskytovala jeho hůlka, bodyguardi i šéf hradního protokolu Miroslav Sklenář.

Prezident Zeman na šestidenní cestu do Číny odjel přímo po návštěvě Libereckého kraje a únava na něm byla znát především po příletu. Při společném focení na summitu k Hedvábné stezce na něj ostatní politici, včetně Vladimíra Putina, museli čekat, než jej přivezl vozík. Bezmála třicet politiků se k místu focení vydalo pěšky. Pro českého prezidenta byla však vzdálenost příliš velká.

Podle prezidentova mluvčího Ovčáčka by náročný program zmohl i mladší státníky. „Pan prezident tvrdě maká ve prospěch ČR, ve prospěch občanů. Na domácím poli i v zahraničí. Do toho řeší chaos vyvolaný B. Sobotkou.“ vyjádřil se mluvčí na svém Twitteru.

Zeman trpí cukrovkou a polyfunkční neuropatií, což mu způsobuje značné problémy s chůzí. Na delší vzdálenosti ho musí převážet golfový vozík.

Související články

Další články