Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Zeman na naléhání lékaře odvolí z Lán. Prezidenta přijel podpořit kancléř i dcera Kate

Miloš Zeman čelí kritice za svůj projev ke kauze Vrbětice, a také za nevhodné chování k moderátorce Terezii Tománkové.
Zdroj: Profimedia
Zdraví

Miloš Zeman měl dnes na zámku v Lánech pořádně rušno. Nejprve ho navštívil kancléř Vratislav Mynář, hned po něm dorazila prezidentova dcera Kateřina. Na zámku se také zastavil na plánovanou kontrolu lékař Miroslav Zavoral z Ústřední vojenské nemocnice. Ten Zemanovi doporučil, aby odvolil z Lán, což nakonec hlava státu přijala. 

Veřejnost v posledních dnech spekuluje o zdraví prezidenta. Miloše Zemana totiž v pondělí navštívil jeho ošetřující lékař Miroslav Zavoral a podle infromací Deníku N mu doporučil jedno- až dvoudenní pobyt v nemocnici. To ale hlava státu odmítla. V následujících dnech bývalý prezident Václav Klaus prozradil, že má Zeman problémy s játry.

Hrad ale vše popřel, podle mluvčího Jiřího Ovčáčka je Zeman v pořádku a připravuje se na volby. "Pan prezident pracuje v Lánech. V pátek se chystá volit. Též se připravuje na povolební vyjednávání," napsal Ovčáček. Nakonec je to ale trochu jinak.

Zemana totiž dnes opět navštívil Zavoral na plánovanou kontrolu, jejíž výsledky ale Pražský hrad nezveřejnil. Ovčáček nicméně uvedl, že lékař Zemanovi nedoporučil, aby využil možnosti volit ve volební místnosti. "Prezident republiky toto doporučení vyslyšel. Na základě doporučení profesora Miroslava Zavorala bude upravován i další program prezidenta republiky," uvedl Ovčáček. Zeman tak odvolí ze zámku v Lánech.

Tam ho dnes kromě lékaře přijel krátce po 13. hodině navštívit i kancléř Vratislav Mynář. Po něm dorazila za svým otcem i dcera Kateřina Zemanová. Důvody návštěv ale Hrad nezveřejnil.


Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy