Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zeman je stále v nemocnici: Havel tam byl déle, oponuje kritikům Ovčáček

Zdroj: Profimedia.cz
zdraví

Prezidenta Miloše Zemana (76) v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) navštívila jeho žena Ivana a kancléř Vratislav Mynář. Hospitalizován kvůli dehydrataci a mírné únavě zůstává osmý den, což je nejdéle za jeho působení v úřadě. Pražský hrad označuje týdenní pobyt v nemocnici za rekondiční.

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka má ve středu prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech naplánovány tři schůzky se zástupci vlády a opozice. Někteří lidé se pozastavují nad délkou prezidentova pobytu v nemocnici. Mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček těmto lidem poslal přes Twitter jasnou zprávu, ve které uvádí, že prezident Václav Havel strávil v nemocnici mnohem více času. " K pokryteckým a zlým útokům na pana prezidenta kvůli zdraví. Pan prezident Havel byl kvůli závažným zdravotním problémům 17x hospitalizován," napsal na sociální sítě mluvčí.

Aktuální pobyt v nemocnici je pro Zemana nejdelší za jeho působení v prezidentském úřadě. Do ÚVN nastoupil v úterý 14. září. Podle Hradu jde o plánovaný pobyt, první oficiální informaci o něm ale jeho zástupci vydali až dva dny poté, co prezident absolvoval vyšetření včetně sonografie nebo krevních odběrů. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček v tiskové zprávě uvedl, že vyšetření prezidenta neodhalila žádné problémy, které by ho ohrožovaly na životě. Lékaři zjistili, že byl dehydratován a mírně vyčerpán. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. Kvůli potížím s nohama začal letos používat invalidní vozík.

Řada návštěv

Během pobytu v nemocnici Zeman přijal několik návštěv, kromě manželky a kancléře za ním přijeli dcera Kateřina, bývalý prezident Václav Klaus, premiér Andrej Babiš (ANO) nebo kardinál Dominik Duka.

Zemana ve středu čekají schůzky s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO), předsedou ODS Petrem Fialou a šéfem SPD Tomiem Okamurou. "Plánovaný středeční program platí," sdělil v úterý ČTK Ovčáček. Ve čtvrtek se měl Zeman setkat na pravidelné schůzce s předsedou sociální demokracie Janem Hamáčkem. Setkání ale bylo přesunuto na příští středu.

Související články

Další články