Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Zeman: Jak to bude, když padne vláda? Pověřím Babiše, ta kauza se rozplyne!

+ Další 3 fotografie
Vládní krize
Prezident Miloš Zeman (74) nezklamal. V případě, že poslanci příští týden vysloví vládě Andreje Babiše (ANO, 64) nedůvěru, pověří sestavením další vlády znovu současného premiéra. Kauzu údajného únosu jeho syna Andreje Babiše mladšího (35) se prezident snažil zlehčovat. "Moje prognóza? Že to skončí, že se to rozplyne," řekl Zeman na TV Barrandov.

Miloš Zeman potvrdil svá slova z úterý a pevně stojí za premiérem Andrejem Babišem. Pod tím se otřásá země kvůli zvratu v kauze Čapí hnízdo, který způsobila slova jeho syna Andreje Babiše mladšího.

Prezident hodlá v případě potenciálního pádu vlády jejím sestavením opět pověřit Babiše. „Kdyby, vzdor mému očekávání, byla vládě vyslovena nedůvěra, tak pověřím po jeho demisi Andreje Babiše sestavením vlády. Mám dva pokusy. Ústava mi umožňuje, aby vláda v demisi vládla několik měsíců, a to už se horké hlavy uklidní a vychladnou,“ řekl Zeman na TV Barrandov.

Hlava státu se domnívá, že hlasování o důvěře vládě skončí neúspěchem opozice, která ho navrhla. „Nemám rád koalice poražených a nemám rád, když poražení neunesou svoji porážku. Dosud jsem nepochopil, proč ODS nebo Piráti nespolupracovali s vládou,“ dodal.

Zeman si myslí, že kauza Babiše ml. nebude mít dlouhého trvání. "Moje prognóza? Že to skončí, že se to rozplyne. Že část slušnějších lidí si uvědomí, že se dostala psychickou nemocí mladého Babiše na příliš tenký led a v rámci zachování vlastní pověsti z toho vycouvá,“"uvedl prezident.

Nedůvěru vládě se bude opozice snažit vyslovit příští pátek. V tuto chvíli však není zcela jasné, kolik poslanců bude pro pád vlády hlasovat. Aby se tak stalo, jsou potřeba hlasy nejméně 101 poslanců.

Mohlo by vás zajímat

Další články