Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zeman: Hranice by měly zůstat zavřené rok. Deficit 300 miliard vetovat nehodlám

Zdroj: Se souhlasem FTV Prima/CNN Prima News
+ Další 3 fotografie
koronavirus
Prezident Miloš Zeman je přesvědčen, že české hranice by měly zůstat zavřené rok. Mírnil tak slova náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly o dvou letech "opouzdření". Zeman to řekl na Frekvenci 1. Zároveň nezamýšlí vetovat návrh deficitu státního rozpočtu, který se vyšplhá ke 300 miliardám.

Miloš Zeman se znovu vyjádřil ke koronavirové krizi, na Frekvenci 1 mluvil o uzavření českých hranic. „Zastávám názor, aby hranice byly uzavřeny rok, nikoli dva roky," prohlásil prezident.

Lidé si podle Zemana mají letos vychutnávat krásy české krajiny a zbytečně neriskovat cestami do zahraničí.

Epidemiolog Roman Prymula před měsícem mluvil v souvislosti s hranicemi o dvouletém uzavření. „Budeme muset být opouzdřeni. Situace v ostatních evropských zemích nebude dobrá. To budou měsíce a dlouhé měsíce,” uvedl v polovině března. Tento týden zmínil, že v létě možná bude možné cestovat do Chrovatska nebo na Slovensko. Za časté změny v názorech ho kritizoval vicepremiér a šéf krizového štábu Jan Hamáček (za ČSSD).

Schillerovou nebudu strašit

Zeman také zmínil, že bude mluvit s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o deficitním rozpočtu. Ten se má z původně zamýšlených 200 miliard vyšplhat na 300 miliard korun.

"Mohl bych strašit, že ho budu vetovat, ale neudělám to. Ale mělo by se šetřit. Vyhazujeme každý rok 30 miliard na solární elektrárny. Zeptám se, jestli právě teď není třeba tento nesmyslný výdaj z rozpočtu vyhodit,“ uvedl prezident.

Související články

Další články