Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Zeman dnes složí prezidentský slib. Hejtmani podporující Drahoše byli pozváni na poslední chvíli!

Miloš Zeman dnes složí slib.
Miloš Zeman (73) dnes složí svůj druhý prezidentský slib. Oficiálně se tak ujme úřadu na dalších pět let. Ceremonie se odehraje ve Vladislavském sále Pražského hradu. Zeman byl do čela státu zvolen v lednu již podruhé. V přímé volbě zvítězil nad Jiřím Drahošem.

Právě dnes složí Miloš Zeman (73) svůj druhý prezidentský slib.Ceremonie započne ve Vladislavském sále Pražského hradu ve 14 hodin. Slib současný prezident složí do rukou předsedy Senátu Milana Štěcha. Během události zazní státní hymna a vojáci vypálí z Petřína 21 dělových salv. Následně bude mít Zeman projev. Nebudou chybět ani manželka Ivana a dcera Kateřina (24). Po skončení schůze Senátu a Sněmovny se společně odeberou do katedrály sv. Víta a tam se pokloní ostatkům svatého Václava.

Samotný hrad pozvánky na inauguraci nezaslal včas některým hejtmanům a rektorům, kteří s prezidentem měli spor nebo v minulosti podporovali Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše. Jejich pozvání nebylo v plánu. Na poslední chvíli byli na inauguraci přizváni. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) jim pozvánky zaslal až po kritice od poslanců, píše ČTK.

Související články

Další články