Velké oslavy na počest inaugurace prezidenta Miloše Zemana (73) započaly oficiálně v šest hodin večer. Někteří nedočkaví hosté se začali ale sjíždět už o půl páté. Mezi pozvanými jsou známé osobnosti jako Daniel Hůlka, Helena Vondráčková (70), Václav Neckář, nebo Michal David (57).

Všichni výše zmiňovaní na prezidentovu počest zazpívali. Jenomže zatímco se na Hrdě slaví, tak v podhradí probíhají mocné demonstrace. Na Václavském náměstí se koná protestní akce s názvem „Zemane-ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií“.

Demonstrace začala v sedm hodin večer a na Facebooku slibovalo účast na 26 tisíc lidí. Během protestů zazněla státní hymna a objevily se transparenty jako „Česko není Rusko“. Po osmé hodině se dav lidí začal pomalu přesouvat na Hrad.

Protestní akci zorganizovala nezávislá organizace AUVA. Lidem se nelíbí prezidentův projev během inaugurace, který útočil na média.

„Útok znovuzvoleného prezidenta Miloše Zemana na média a svobodu slova v naší zemi, jehož se dopustil ve svém inauguračním projevu, znovu potvrdil dlouhodobý nebezpečný nenávistný útok na novináře, kteří poskytují veřejnosti nezávislé a pluralitní pohledy na naší politiku a společnost. Chceme proto panu prezidentovi a dalším dokázat, že novinářkou obec a její práci jsme připraveni bránit,“ sdělili organizátoři akce na sociálních sítích.