Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Želvu nechal na koleji a odjel k rodičům: Čekal ho strašidelný nález

Zdroj: unsplash.com
koronavirus
Dvaadvacetiletý student Lin Buxiu odjel v lednu na návštěvu k rodičům. Na koleji ve Wu-chanu nechal s dostatkem jídla a pití na několik týdnů svou želvu, kajmanku supí, a hodlal se k ní brzy vrátit. Kvůli koronaviru však musel zůstat u rodiny a návrat se konal až na konci srpna. Lin už našel jen kostru svého mazlíčka.

Lin Buxiu si už v září loňského roku pořídil nezvyklého mazlíčka. Na koleji ve Wu-chanu s ním byla želva zvaná kajmanka supí, o kterou se poctivě staral. Nemohl vědět, že o zvířecího přítele přijde kvůli koronaviru

Psal se leden 2020, když se Lin rozhodl opustit kolej a na měsíc odjet na návštěvu za svými rodiči. Želvě připravil dostatečné množství jídla a pití a věděl, že pár týdnů o samotě přežije. Pak ale přišla skutečná koronavirová krize a mladý student se z domu svých rodičů nedostal několik měsíců. Do Wu-chanu nemohl.

Na svou kolej se Buxiu vrátil až na konci srpna a čekal ho velmi nepěkný nález. Jeho želva odešla zemřít na balkon, kde našel už jen její kostru. „Chtěl jsem odjet jen na pár týdnů. Její kostru mám na poličce, koupím pro ni ale ještě vitrínku, ať ji mám vystavenou správně. Myslím, že další želvičku si během doby svého studia už nekoupím,“ vysvětlil čínským médiím.

Wu-chan

Bylo to právě čínské město Wu-chan, kde pandemie koronaviru propukla a odkud se šířila dál do světa. Město bylo už v lednu uzavřeno a ačkoliv v dubnu došlo k jeho otevření, studenti byli požádáni, aby i nadále zůstávali ve svých domovech a nevraceli se na koleje.

Související články

Další články