Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Železniční katastrofy pokračují: U pražských Klánovic přejel vlak člověka, ten srážku nepřežil

Železniční katastrofy pokračují: U pražských Klánovic přejel vlak člověka, ten srážku nepřežil
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Smrt na železnici
Červenec je doslova měsícem železničních nehod a tragédií. Tentokrát osobní vlak na trati Praha - Kolín srazil člověka, ten srážku nepřežil a zemřel na místě. Provoz na trati je opět obnoven.

Na hlavním tahu mezi Prahou a Kolínem došlo okolo půl třetí k dalšímu neštěstí na českých železnicích Osobní vlak mezi pražskými Běchovicemi a Úvaly přejel člověka, který se podle všeho pohyboval na kolejích v místech, kde neměl co dělat.

Do akce byl vyslán i záchranný vrtulník, bohužel ale zbytečně. Jak informovali na Twitteru Hasiči Praha, vyjelo na místo hned několik jednotek, které pomohly s evakuací lidí z vlaku.

Provoz na trati tak byl okamžitě přerušen a některé osobní vlaky nevyjely vůbec. Rychlíky pak jezdily odklonem přes Lysou nad Labem. Po patnácté hodině byl ale provoz opět obnoven a v současnosti dochází k menším zdržením mezi pěti až dvaceti minutami.

Nová aplikace má zachránit životy

V poslední době jde o několikátou tragickou nehodu na českých železnicích. Nejhoršími nehodami za červenec byla srážka vlaků u Perninku na Karlovarsku, kde zemřeli dva lidé, a kolize na Českobrodsku, kde zaplatil životem strojvedoucí

Čím dál větší kritice tak čelí nejen ministr dopravy Karel Havlíček, ale i České dráhy, které mají zastaralé zabezpeční. Na některých železnicích pak chybí úplně. I proto začaly právě České dráhy vyvíjet novou aplikaci, která by měla předejít například srážkám vlaků. Strojvedoucí totiž budou sdílet svou polohu přes mobil.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy