Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Žebříček nejlépe placených herců a hereček. Z částek, které za rok vydělali, se vám zatočí hlava

Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
To jsou sumy!
Časopis Forbes již tradičně zveřejnil žebříček nejlépe placených herců a hereček. Mezi ženami si první místo udržela Scarlett Johansson (34). Mužům kraluje Dwayne Johnson (47). Z prvního místo sesadil Georgea Clooneyho (58), který ze žebříčku letos úplně vypadl.

Nejlépe placenou herečkou světa se tento rok stala, stejně jako minulý rok, Scarlett Johansson. Podle žebříčku časopisu Forbes si herečka vydělala 56 milionů dolarů. USA Today ale upozorňuje, že Johansson by se mezi muži umístila až na osmém místě. Forbes sledoval výdělky od začátku června 2018 do června 2019 a udané sumy jsou před zdaněním.

Johansson vydělala 35 milionů dolarů za roli ve filmu Avengers: Endgame, který se stal nejvýnosnějším filmem všech dob. K tomuto počinu si herečka na svůj účet připsala osmimístnou sumu v dolarech za chystaný film Black Widow (Černá vdova), který také vychází ze světa komiksových superhrdinů studia Marvel. Na druhém místě Sofia Vergara ze seriálu Taková moderní rodinka se 44,1 milionu dolarů. Za ní skončila herečka Reese Witherspoon s 35 miliony dolarů a Nicole Kidman se 34 miliony.

Deset nejlépe placených hereček vydělalo v daném období celkem 314,6 milionu dolarů. Server BBC upozorňuje, že si všech deset vydělalo víc než 20 milionů dolarů, co se loni podařilo jen Scarlett Johansson a Angelině Jolie. Ta se tento rok právě kvůli rostoucím ziskům svých kolegyň v žebříčku neumístila vůbec, stejně tak ani Julia Roberts, Cate Blanchett či Jennifer Lawrence.

Celkové výdělky nejlépe placených hereček jsou však výrazně menší než zisky nejlépe placených herců. Ti si dohromady odnesli 588,3 milionu dolarů.

Z herců si tento rok nejvíce vydělal bývalý zápasník wrestlingu Dwayne „The Rock“ Johnson, známý například ze série Rychle a zběsile, který vydělal 89,4 milionu dolarů. Na druhém místě se umístil Chris Hemsworth, který ztvárnil roli mýtického norského boha Thora ve filmech z dílny studia Marvel. Tento rok vydělal 76,4 milionu dolarů. Za ním je Robert Downey jr., představitel Iron Mana, ten si vydělal 66 milionů dolarů.

Na čtvrtém místě se umístil „nehollywoodský“ herec, hvězda indického filmu Aksaj Kumar, kterému se výdělek meziročně zvýšil na 65 milionů dolarů. Do žebříčku se vrátil i Bradley Cooper, především díky filmu Zrodila se hvězda, který režíroval, současně v něm hrál hlavní roli a podílel se na scénáři a produkci. Umístil se na šestém místě těsně za asijskou hvězdou akčních filmů Jackiem Chanem.

Související články

Další články