Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Žebříček 10 nejbohatších Čechů: Ano, Andrej Babiš je na tom i přes koronakrizi stále líp

Žebříček 10 nejbohatších Čechů: Ano, Andrej Babiš je na tom i přes koronakrizi stále líp
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
ano, bude líp
Časopis Forbes už podeváté zveřejnil seznam 100 nejbohatších podnikatelů v Česku. Žebříčku už dlouho kraluje Petr Kellner, který z prvního místa nespadl ani poté, co jeho Home Credit zažil katastrofální první pololetí letošního roku. Naopak Andrej Babiš, čtvrtý nejbohatší Čech, i přes koronakrizi dále bohatne, obory, v nichž podniká, se řadí mezi ty nejméně ovlivněné.

Žebříček 100 nejbohatších českých podnikatelů je venku. Podle časopisu Forbes zaznamenal největší propad Petr Kellner, který je ale i přes odhadované snížení jmění o 57 miliard stále tím nejbohatším Čechem. Nárůst i přes koronakrizi zaznamenává premiér Andrej Babiš

Pro Kellnera bylo první pololetí roku 2020 nepříznivé. Jeho Home Credit, který ve stejném období v loňském roce vydělal 250 milionů eur, prodělal 619 milionů eur. Podle odhadů Forbesu tak Kellner zchudl o desítky miliard.

Nárůst zaznamenali tři podnikatelé, mezi nimi i český premiér Andrej Babiš. Ten podniká například v zemědělství, potravinářství či chemickém průmyslu, což jsou obory, které pandemie koronaviru ovlivňuje jen minimálně.

Žebříček 10 nejbohatších Čechů

Do galerie se podívejte na to, na čem aktuální desítka nejbohatších českých podnikatelů letos vydělala či naopak tratila a v jakých oborech podnikají. Kdo v koronavirové krizi vítězí a vydělává a kdo naopak přichází o peníze?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy