Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Ze zákulisí natáčení: 10 zajímavostí, které jste nevěděli o seriálu Policie Modrava

Přes dva miliony diváků sledovaly Modravu každou neděli!
Zdroj: Nova
Nahlédněte s námi do zákulisí oblíbeného seriálu Policie Modrava. Věděli jste například, že se ani jedna scéna netočila v ateliérech? Celý seriál vznikal v přírodě a za pomoci obyvatel Šumavy!

Jste fanoušky seriálu Policie Modrava? Tak to pro vás máme dobrou zprávu! TV Nova chystá další sérii. V čem je tento seriál tak výjimečný, že si ho diváci tolik oblíbili? A co jste o něm nevěděli?

1. Během letního natáčení v šumavských lesích štáb seriálu trpěl nájezdy komárů a tiplic. Nejhorší byly noční scény, kdy světla přitahovala obrovské mraky komárů a ti útočili na nebohé filmaře a herce, takže produkce musela zajistit bednu sprejů proti komárům, aby se vůbec dalo točit.

2. Pro roli náčelníka šumavské Horské služby nemohl režisér Soukup dlouho najít vhodného představitele. Nakonec roli svěřil hokejistovi Davidu Pospíšilovi, který hrál několik let za mužstvo Plzně. Je to vůbec poprvé, co v českém seriálu hraje bývalý profesionální hokejista.

3. Několik scén 4. dílu Případ Strnad se natáčelo v originálním generálském bunkru na břehu řeky Křemelné, který zde byl vybudován v 50. letech minulého století, kdy se část šumavského území přeměnila na Vojenský újezd, kam měli civilisté zákaz vstupu.

4. Roubená chalupa, v níž bydlí pošťačka Válková, kterou hraje Jana Boušková, ve skutečnosti není na Modravě, ale na Hrádkách u Srní. Je to přes 200 let stará roubenka.

5. Pro několik postav seriálu byly předobrazem skuteční obyvatelé Šumavy. Třeba Emil Kintzl, kterého hraje Ladislav Mrkvička, je legendární šumavský učitel, sportovec a znalec Šumavy, který dodnes žije v Kašperských Horách.

6. V seriálu se vyskytují v dialozích jména skutečných obyvatel Srní (Šebíková, Potužník, Kůrková, Krouparová a další).

7. Pilotní díl seriálu byl odvysílán jako samostatný TV film v říjnu 2011. Vidělo ho 1 773 000 diváků.

8. V celém seriálu hrálo 248 herců, v epizodách a komparsu další desítky místních obyvatel Šumavy.

9. Natáčelo se přes 8 měsíců v originálních exteriérech na různých místech Šumavy. Žádná scéna nebyla natočena v ateliéru.

10. V dílu Případ Strnad se najde mrtvola muže pohřbená v rašelině. Tuto nevděčnou roli musel sehrát herec Rostislav Trtík. Přestože bylo léto, v lese u Srní byla pěkná zima. Kostymérky musely herce obléknout do neoprenu, ten si lehl do vykopané jámy. Pak ho pracovníci štábu zahrnuli mokrou rašelinou. Nechali mu jen malý průduch, aby mohl dýchat. Herec tam disciplinovaně ležel čtyři hodiny, než se celá scéna natočila.

Související články

Další články