Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Že nevíte, jak se ve skutečnosti jmenovala Nevěsta: 5 zajímavostí z filmu Kill Bill, které si musíte přečíst!

Uma Thurman byla nezapomenutelná.
Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
Uma Thurman je múzou režiséra Quentina Tarantina. Největší prostor jí dal v krváku Kill Bill, kde ji obsadil do hlavní role Nevěsty. Trénované vražedkyně, která jde za svou pomstou doslova a do písmene přes mrtvoly, aby se dostala ke své milované dcerce.

V Tarantinových filmech běžně protečou hektolitry krve, ale v Kill Billovi je to chvílemi jako na jatkách. Na první pohled nevinně vyhlížející Uma Thurman tam kosí jednoho nepřítele za druhým, aby se v druhé části dostala až k samotnému Billovi, který vychovává její dceru. Co jste ale během filmového opusu nepostřehli?

1. Jméno Nevěsty

To v první části vůbec nezazní. Je vidět pouze na kratičký moment na letence do Japonska. Nevěsta se jmenuje Beatrix Kiddo a postavy ji osloví až v druhé části filmu.

2. Tvrdé natáčení

Ještě že za Umu zaskakovala kaskadérka. Natáčelo se pěkně zostra a její dublérka si během natáčení několikrát narazila žebra a zpřetrhala vazy na zápěstí. Zotavovala se ještě dalších 12 měsíců. Au.

3. Pět týdnů po porodu

Tarantino chtěl do hlavní role Umu a nikoho jiného. Plán mu trochu zhatilo její těhotenství. Všichni mu říkali, ať si vybere jinou herečku, ale on trval na své múze. Uma začala s tvrdým tréninkem na roli Nevěsty už pět týdnů po porodu a vyplatilo se. Film měl obrovský úspěch.

4. Nekonečný trénink

Aby snímek vypadal autenticky, Tarantino najal experty. Mistra Yuen Wo-Pinga pro choreografii čínského kung-fu a Sonnyho Chibu pro choreografii samurajských scén. Oba učili nejen Umu, ale i zbytek herců. Uma prošla nejnáročnějším tréninkem. Makala 14 dní v kuse, 16 hodin denně.

5. Tajemství žluté kombinézy

U Tarantina není nic náhoda a výjimkou není ani legendární žlutý kostým Nevěsty. Overal je poctou mistru bojových umění Bruci Leeovi. Podobný měl během natáčení filmu Game of Death.

Související články

Další články