Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Že je Harry Potter dokonalý? Těchto 10 fanteorií dokazuje, že fanoušci si myslí opak!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 23 fotografií
bizár
Víme, že oddaní fanoušci jakéhokoliv kultovního filmu či seriálu jsou schopni přemýšlet i nad těmi nejmenšími detaily. Od příznivců Harryho Pottera jsme se už mohli dozvědět například to, že Snape je upír nebo že studenti z Mrzimoru kouří trávu. To ale není vše, co se Potterheadům honí hlavou, jejich fantazie totiž funguje na plné obrátky.

Napadlo by vás někdy přemýšlet u filmu či knihy nad něčím, co tam ani nebylo zmíněno? V případě Harryho Pottera se fanoušci o své teorie dělí na sociálních sítích a pokud mají štěstí, vyjádří se k nim i sama autorka J. K. Rowling. Pro klid nás všech naštěstí většinu těchto teorií popírá, kdyby totiž byly pravdivé, celý film by pro diváka chytil úplně jiný, a to ne zrovna pozitivní nádech. Fanteorie bývají často opravdu šílené a my vám teď přinášíme 10 takových, které rozum nebere!

1. Remus Lupin a Sirius Black jsou milenci

Ještě před érou Harryho Pottera na škole čar a kouzel v Bradavicích studovali čtyři přátelé – James Potter, Sirius Black, Remus Lupin a Peter Pettigrew. Fanoušci tvrdí, že už v té době vznikl mezi Remusem a Siriusem milenecký vztah. Lupinovo manželství pak má být jen zástěrkou, aby na jejich lásku nikdo nepřišel.

2. Brumbál stvořil viteál

Fanoušci, kteří se nemohli smířit se smrtí ředitele Bradavic, přišli s teorií, že sám Brumbál se obával, že i po jeho smrti ho bude na světě potřeba. Proto měl vytvořit viteál, aby byla možnost ho přivést zpět k životu.

3. Křivonožka patřila Lily Potterové

Když si Hermiona pořizovala Křivonožku, majitel obchodu jí řekl, že už tam na nového majitele čeká hodně dlouho. Lily Potterová kočku měla, a tak si fanoušci myslí, že to byla právě Křivonožka. Podkládají to i tím, že neustále šla po kryse Prašivce, což byl ve skutečnosti Peter Pettigrew, a také tím, že poznala Siriuse v jeho psí podobě.

4. Draco Malfoy je vlkodlak

Ačkoliv byl Lucius Malfoy smrtijed, jeho vztahy s Voldemortem nebyly vždy úplně ideální. Fanoušci se domnívají, že v době, kdy cítil Voldemort vůči Malfoyovým největší zášť, poslal Fenrira, aby z Draca udělal vlkodlaka. Snape podle nich trávil s Dracem tolik času hlavně proto, aby ho zásoboval lektvary, které by vlkodlaka uvnitř něj potlačily.

5. Minerva McGonagallová je smrtijed

Ať už čtete knihy, nebo koukáte na filmy, mohli jste si povšimnout, že Minerva McGonagallová nechávala slavné kouzelnické trio, aby si dělalo, co chtělo. Příznivec Harryho Pottera přišel s teorií, že to bylo proto, že je tím úmyslně dostávala do nebezpečných situací. Voldemort jí měl zajistit ochranu v Bradavicích a dokonalé utajení její tajné identity smrtijeda výměnou za to, že posílala Harryho, Hermionu a Rona na smrt.

6. Dursleyovi nesnášeli Harryho proto, že byl viteál

Dursleyovi jako mudlové toho nejhoršího druhu nesnášeli čaroděje jako takové. Někteří fanoušci si ale myslí, že Harryho nemohli vystát hlavně proto, že byl viteál. Přivedlo je k tomu příšerné chování Rona v době, kdy jeden z viteálů nosil na krku.

7. Harry je blázen trpící halucinacemi

Tato teorie by naprosto zkazila všechny knihy i filmy o mladém čaroději. Kouzelný svět je zřejmě až příliš dokonalý, a tak někdo přišel s myšlenkou, že se Harry zbláznil ze stísněného prostoru v přístěnku pod schody, kam ho Dursleyovi strčili, a tak si začal vymýšlet svůj vlastní svět. Bradavice, kouzla, i Ron a Hermiona mají být pouze výplodem dítěte, které v reálu nemá nikoho, kdo by ho měl rád.

8. Voldemort chtěl zničit své viteály

Ve druhém díle přivedl Voldemort, ve své staré podobě Toma Raddlea, Harryho do tajemné komnaty, kde byl baziliščím zubem zničen deník, tedy první viteál. To přivedlo fanoušky na myšlenku, že Voldemort Harryho navedl k baziliškovi právě kvůli jeho jedu, kterým může zničit i zbytek viteálů. Proč by to ale pán zla chtěl udělat, to už teorie nevysvětluje.

9. Snape je Harryho otec

Někteří fanoušci nemají Jamese Pottera úplně v oblibě, a to především proto, jak se choval ke Snapeovi. Proto přišli s teorií, že i když se Lily a Snape nedali dohromady, měli spolu krátký románek, ze kterého vzešel Harry. Podle nich Lily přiřkla Harrymu Jamesovu podobu kouzlem, aby Voldemort nezjistil, že je Snape ve skutečnosti hodný.

10. Harry a Hermiona jsou sourozenci

Lily a James Potterovi měli údajně dát Hermionu k mudlovské rodině, aby ji ochránili před smrtijedy. Proč to samé neudělali i s Harrym teorie nevysvětluje. Fanoušci toto tvrzení však podkládají blízkostí Harryho a Hermiony a tím, že za sebe často dokončují věty.

Související články

Další články