Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Ze dne na den přišli o milovanou práci: Zaměstnanci Thomas Cook sdílí pocity smutku a zklamání

Thomas Cook byla jedna z nejstarších cestovních kanceláří.
Zdroj: Instagram
+ Další fotografie
zpovědi
V pondělí oznámila jedna z největších a nejstarších cestovních kanceláří Thomas Cook, že zkrachovala. To způsobilo problémy nejen klientům v zahraničí, ale i 21 tisícům zaměstnanců, kteří pro cestovní kancelář pracovali. Většina z nich se o konci společnosti dozvěděla až v pondělí z médií. Pro mnoho z nich to byl šok, ze kterého se ještě vzpamatovávají, svou práci totiž milovali. Na sociálních sítích teď sdílejí své pocity smutku a zklamání.

Pro zaměstnance společnosti to znamenalo, že se z ničeho nic dozvěděli, že už nemusí chodit do práce. Lidé, kteří pro legendární cestovku pracovali, se nacházejí v 16 zemích světa. Ať už jde o lidi v kancelářích, průvodce, palubní a pozemní personál, či piloty. Ti všichni zažili šok a velké zklamání.

"Chci jen zítra dělat svoji práci," napsala na Twitter pětadvacetiletá agentka Lilly. "Nemůžu spát, myslím na svoji Thomas Cook rodinu," doplnila. Lilly však nebyla jediná, komu se z minuty na minutu změnil a značně zkomplikoval život. O práci snů přišla i letuška Sabrina. Té i ostatním zaměstnancům vzdal hold její přítel Ben Simmons. Ocenil to, že měla velmi náročnou pracovní dobu, a zdůraznil, že v podstatě ze dne na den přišla o práci i plat.

"Mé srdce je s vámi všemi, kteří jste zůstali nezaměstnaní. Hodně štěstí," napsal Ben. Jeho příspěvek dostal stovky lajků. Další rozčarovaný příspěvek sdílela i palubní průvodkyně Louise Rudkin. Ta tvrdí, že je před krachem firmy nikdo dopředu neinformoval. "Nikdo z nás o bankrotu nic neslyšel," napsala.

Stevardka Shannon sdílela na Instagramu fotografii v uniformě Thomas Cook a připsala k ní, že je zdrcená z toho, že její kariéra ve společnosti skončila. "Zjistit svůj osud ve zprávách je tak smutné," napsala a dodala, že nikdy se tolik nechtěla v pondělí ráno vzbudit a jít do práce jako dnes.

Další zaměstnankyně Natálie, která pracovala ve společnosti devět let, se také svěřila s tím, že zpráva o krachu jí zlomila srdce. Byla zničená, když se z médií dozvěděla, že přišla o práci. "Pláču!" Miluju svou práci... tečou mi slzy," napsala dojemně.

Toto je jenom hrstka ze zaměstnanců, kterým se ze dne na den změnil život...

Cestovní kancelář Thomas Cook oznámila krach poté, co se nepodařilo o víkendu dohodnout převzetí firmy i jednání s věřiteli a britskou vládou. „Společnost Thomas Cook přestala fungovat, takže jsou zrušeny všechny lety této společnosti,“ uvedl CAA. Společnost musela přistoupit k „nucené likvidaci“. „Je nám velice líto, že jsme nebyli úspěšní,“ uvedl šéf firmy Peter Fankhauser.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy