Doposud se jen spekulovalo o tom, jak to bude mít Jágr s nadcházející sezonou. Indicií bylo velice málo, Jágr byl klasicky skoupý na slovo. Mezi experty na NHL sice padlo pár míst, kde by Jágr mohl působit, ale bez řádných důkazů. Mezi jmény byla Arizona, Detroit nebo Montreal.

Zprávy však přišly z českého prostředí. Mezi hráči NHL, kteří trénují na Kladně, se povídá, že se o Jágrovy schopnosti zajímá Buffalo. Informoval o tom portál idnes.cz.

Jágr by mohl být posilou pro Buffalo, které se v poslední sezoně spíše trápilo. Na pravém křídle je v Sabres volno. Reinhart by se tak mohl přemístit na svůj post centra, kde by měl podle všeho více vyniknout jeho um pro kombinování. Sabres navíc v loňské sezoně byli s 201 góly pátým nejhůře skórujícím týmem.

I když Jágrovi přibývají léta a jeho schopnosti nejsou, co bývaly, tak k němu hráči stále chovají respekt a úctu. I Jágrův agent má k Buffalu blízko. Svoboda tam působil téměř 3 sezony.

„Džegr“ momentálně trénuje na Kladně. Nabídek z Evropy mu stále chodí dostatek, ale Jágr uvedl, že NHL je stále jeho prioritou. I zámořští novináři si Jágra dovedou v NHL představit. „Kluby se teď snaží kopírovat trendy, s kterými uspěl Pittsburgh. Rychlost především. To Jágrovi nehraje do karet. Střílení gólů je však stále největší problém dnešní NHL a Jágr je v tomhle stále dobrý. Myslím, že se s nějakým týmem z východu dohodne,“ napsal nedávno Lucas Aykroyd, hokejový zpravodaj pracující pro IIHF. „Návrat do Kladna bude muset ještě rok počkat,“ dodal.

Dojde na jeho slova?