Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zdrogovaný řidič v BMW se hnal Českou Třebovou: Dramatická honička skončila bouračkou

Horké chvilky prožili lidé v centru České Třebové, kde se odehrála automobilová honička policistů s nebezpečným řidičem, na kterého byl vydaný zatykač a zároveň řídil pod vlivem pervitinu.

"Když prováděli hlídkovou činnost v České Třebové, všimli si vozidla značky BMW, které v minulosti již policejní hlídce ujíždělo a řidič z vozidla tehdy utekl," uvedla Dita Holečková, mluvčí pardubických policistů.

"Tentokrát však skončil v rukách policistů. Pronásledovaný ujížděl ulicemi České Třebové několik minut, a to až stokilometrovou rychlostí. Někteří kolemjdoucí museli uskakovat, aby do nich vozidlo nenajelo. Jeho jízda skončila až ve chvíli, kdy nezvládl řízení a v ulici Hýblova naboural do dvou zaparkovaných vozidel. Ani v té chvíli se ale nechtěl vzdát, vystoupil z auta a dal se na útěk. Policista byl ale rychlejší a za použití hrozby namířenou střelnou zbraní a zákonných výzev muže zajistil," dodává mluvčí.

Zanedlouho se ukázal i důvod ujíždění. "Dvacetiletý muž nebyl vlastníkem řidičského oprávnění, byl na něj vydán příkaz k zatčení a provedený orientační test na jiné návykové látky byl pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Jediné, co v tu chvíli bylo správně, byl negativní výsledek testu na alkohol," řekla Holečková.

Zdroj náhledové fotografie a videa: Policie ČR pro eXtra.cz

Související články

Další články