Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zdrogovaná matka v Přerově ubodala nůžkami tříletou dcerku: Výjimečný trest nedostala

Zdrogovaná matka v Přerově ubodala nůžkami tříletou dcerku: Výjimečný trest nedostala
Zdroj: Profimedia.cz
trest
Vrchní soud v Olomouci rozhodl o trestu pro matku (23), která loni v srpnu v Přerově zavraždila svou dceru. Ta byla v době hrůzného činu pod vlivem pervitinu a teprve tříletou Kristýnku ubodala nůžkami, samotné vraždě předcházelo bití a rdoušení. Alena si odsedí 19,5 roku za mřížemi.

Obrovská tragédie, při které vyhasl zcela zbytečně dětský život, se odehrála loni 14. srpna v Přerově v jednom z tamních bytů. Zrůdná matka Alena pod vlivem pervitinu obzvlášť brutálním způsobem zavraždila teprve tříletou dceru Kristýnku.

Policii na místo přivolali sousedé, kteří viděli matku zmateně pobíhat po ulici, celou od krve. Rodina děvčátka rozhodně nebyla bezproblémová. Drogy, alkohol a časté výjezdy policejních hlídek. Tak měl podle svědků vypadat byt, kde Kristýnka krátce žila a následně byla zavražděna.

„Po opakovaném bití nezletilé ji matka rdousila rukama kolem krku, poté jí obtočila kolem krku kabel a škrtila ji a následně nezletilou šestnáctkrát bodla nůžkami,“ uvedla v srpnu u soudu státní zástupkyně Alice Ondrášková. Tělo holčičky mělo být nalezeno v pračce.

Roky ve vězení

Vrchní soud v Olomouci podle webu Novinky.cz potvrdil verdikt senátu olomoucké pobočky Krajského soudu v Ostravě a Alenu odsoudil na devatenáct a půl roku za mřížemi. Za vraždu jí hrozilo až 20 let nebo výjimečný trest.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy