Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Zdrcující zpráva pro narkomanku Katku! Dcera Terezka (10) v ohrožení kvůli rakovině

Zdroj:
+ Dalších 31 fotografií
Drogy
Dostala nabídku, kterou žádná máma na světě nemůže odmítnout... Katka Bradáčová (40) nedávno redakci eXtra.cz přiznala, že její maminka ji oslovila s tím, že pokud skončí se závislostí na droze, mohla by mít v péči svou dceru Terezku (10). Své jediné dítě, o které se již několik let Katčina maminka stará. Vše vypadalo idylicky. Ale... Jak se eXtra.cz podařilo zjistit, nabídka Katčiny matky má velmi smutný důvod. Tím je zákeřná rakovina!

Hrdinka ze slavného dokumentu Heleny Třeštíkové už dlouhé roky touží po novém životním impulzu, který by v ní nastartoval sílu seknout se svou závislostí. Moc ráda by žila spořádaný život, chodila do práce, bydlela v čistém prostředí… A především starala se o svou dceru Terezku, kterou má v péči její babička. „Nemohu mít Terezku kvůli drogám. A taky kvůli tomu, jak žiji. Ale vysvitla naděje, když mi máma dala nabídku, že pokud půjdu na detox a budu mít slušné zázemí, dala by mi Terezku do péče,“ těšila se Katka Bradáčová z nabídky, kterou jí její maminka před několika týdny dala. Redakce eXtra.cz zjistila, že nabídka přišla zejména kvůli tomu, že babička Terezky bojuje s vážnou nemocí – rakovinou – a výchova Terezky tak pro ni začíná být velmi složitá…

Možná i sama Katka, která když se dozvěděla zdrcující zprávu o zdravotním stavu své maminky, v tu chvíli začala věřit, že by se jí povedlo to, o co se marně přes dvacet let pokouší. Přestat fetovat… Když se redaktor eXtra.cz vydal o víkendu za nejslavnější narkomankou Česka, ukázalo se, že Katka by možná ráda bojovala o to být s dcerou, kterou před deseti lety přivedla na svět, ale její vůle už je tak slabá, že zvítězit nad drogovým démonem není nejspíš v jejích silách. „Katka se zase nevrátila od pátku sem, nevím, kde je… A pokud jde o nabídku mít Terezku v péči, nezvládá to. Jediné, co ji zajímá, je, jak sehnat fet. Tohle jí mám za zlé. Ta malá holka za nic nemůže a Katce to je jedno,“ řekl redaktorovi Katčin přítel Jiří, kterého jsme zastihli v jejich aktuálním „bydlišti“ – tedy kanále na pražské Invalidovně, kde se oba snaží přečkat čím dál chladnější dny.

Podle Jirky je velmi malá šance, že by se Katka ještě zvedla z pomyslného dna a začala bojovat, aby své dítě měla v péči. „Jde o to, že její máma je nemocná, a pokud by se cokoliv stalo, nemusí to dopadnout dobře. Katka by měla začít se sebou něco dělat, jenže… Mě samotného stahuje dolů a já už nemůžu,“ byla slova Jirky, který po čtyřech letech partnerského vztahu s Katkou začíná být zoufalý. Dokonce přiznal, že zvažuje rozchod.

Možná i sama Katka si začíná uvědomovat, že drogy si vybírají čím dál větší daň… Nejenže jí zničily život, ale v tuto chvíli je situace tak vážná, že v ohrožení je i její dcera, které kvůli své závislosti nemůže v tuto chvíli vůbec pomoct! Přitom hrozí, že pokud by se stav její maminky zhoršil a nikdo z její rodiny by se o Terezku nemohl starat, její dcera by mohla skončit v ústavní péči…

Související články

Další články