Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Zdrcující výsledky pitvy: Jan Kočka (†28) měl v těle alkohol a drogy, uvedl zdroj z toxikologie

+ Dalších 62 fotografií
Tragická nehoda
Výsledky toxikologie Jana Kočky ml. (†28), který koncem září při tragédii na dálnici D11 zabil sebe a kamioňáka Miloslava (†28), policie úzkostlivě tají. Potom, co v úterý překvalifikovali čin na obecné ohrožení, unikla nepotvrzená informace o tom, že měl v sobě Kočka alkohol i drogy. Nymburskému deníku to řekl zdroj, který je s toxikologií seznámen.

Jan Kočka ml. se koncem září v brzkých ranních hodinách hnal po dálnici D11. Po čelní srážce s kamionem zemřel, při bouračce přišel o život i řidič nákladního vozidla.

Po téměř třech měsících od neštěstí začíná být jasno, co se tehdy přesně stalo. Podle zatím nepotvrzených informací, které získal Nymburský deník, prokázaly toxikologické testy v Kočkově těle přítomnost alkoholu i drog.

Nahrává tomu i fakt, že v úterý byl případ překvalifikován z usmrcení z nedbalosti na obecné ohrožení. „Máme dobře zmapovaný způsob jeho jízdy. Policisté překvalifikovali případ z přečinu usmrcení z nedbalosti na zločin obecného ohrožení. V tomto případě je sazba od 8 do 15 let,“ uvedl nymburský státní zástupce Ludvík Lukáš.

Jenže o tom, zda Kočka skutečně řídil pod vlivem omamných návykových látek, úřady mlží. Přitom Lukáš ještě v listopadu tvrdil, že budou výsledky toxikologie během prosince zveřejněny. Už teď je však jasné, že případ bude vzhledem k smrti viníka odložen a soud vůbec neproběhne.

Mohlo by vás zajímat

Další články