Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

ZDRCUJÍCÍ VIDEO: Buldoček se utopil ve výcvikovém bazénku! Důvod vás rozpláče

+ Další fotografie
tragédie
K obrovské tragédii došlo v jednom z obchodů se zvířecími potřebami v Číně. Tento zverimex kromě produktů pro mazlíčky nabízí i hodiny plavání pro psy ve speciálním výcvikovém bazénku s vyhřívanou vodou. Této možnosti využila majitelka francouzského buldočka. Ani ona, ani pracovník obchodu si však neuvědomili, že toto plemeno nemá k plavání vlohy. Když si uvědomili, že pejsek neplave, ale snaží se o záchranu vlastního života, bylo už pozdě.

Majitelka francouzského buldočka si chtěla natočit chvíli, kdy její pejsek plave. Natáčela však jeho smrt. Když si uvědomila, že je něco v nepořádku, okamžitě zavolala pracovníka, aby jejího mazlíčka vytáhl, ten však zareagoval pozdě a psa vytáhl až ve chvíli, kdy byl už 30 sekund pod vodou.

Tragická událost se odehrála v čínském zverimexu PP Pet ve městě Čchüan-čou. Tento obchod s potřebami pro zvířata začal v loňském prosinci nabízet i hodiny plavání pro psy ve speciálním vyhřívaném bazénku. Podle vedení obchodu jsou pejsci během těchto hodin pečlivě hlídaní zaměstnanci.

Ve zdrcujícím videu je vidět, jak se černý francouzský buldoček snaží kopat nožičkama a udržet hlavu nad vodou. „Pane bože, neumí plavat,“ zní ženský hlas ve videu. Pracovník obchodu zareagoval příliš pozdě a nebohého pejska nechal utopit.

Zverimex, ve kterém se incident odehrál, zveřejnil prohlášení, ve kterém se omlouvá majitelce pejska a píše, že ačkoliv byl urychleně dopraven k veterináři, ani ten mu už nedokázal pomoci. Obchod na sebe přebírá veškerou odpovědnost za incident a uznává, že utopení buldočka je vinou zaměstnance. Toho na druhou stranu ospravedlňuje tím, že byl zaskočen nastalou situací, a proto reagoval tak pomalu.

V souvislosti s tímto incidentem bylo lidem připomenuto, že ne všechna plemena psů umí plavat. Některým dělá problém udržet hlavu nad vodou především kvůli stavbě těla. I francouzský buldoček patří mezi plemena, která by jejich páníčci neměli nechat plavat.

Mohlo by vás zajímat

Další články