Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zdrcující smrt v Ulici se nezadržitelně blíží: Zdena nad alzheimerem nezvítězí, rodina si neví rady

Zdrcující smrt v Ulici se nezadržitelně blíží: Zdena nad alzheimerem nezvítězí, rodina si neví rady
Zdroj: TV Nova archiv
+ Dalších 7 fotografií
ulice
Včera odstartovala druhá pětice nových dílů Ulice, jejichž děj těsně navazuje na epizody, které se vysílaly v dubnu. Na rozdíl od začátku předcházejících sezon seriálu se proto i v těchto nových epizodách příběhy odehrávají na jaře. Také tentokrát jsou ale nabité emocemi, překvapivými zvraty, dojemnými okamžiky, láskou i humorem. Rodina Zdenky zažívá velmi krušné chvíle. Moc dobře si všichni uvědomují, že nad Alzheimerovou chorobou zvítězit nejde. Zdena má ovšem plán, se kterým se svěří Aničce...

Alzheimerova choroba začíná vítězit

Zdena si moc dobře uvědomuje, že její život se krátí a zanedlouho kvůli alzheimeru nebude o sobě nic vědět. Zdena se už dřív rozhodla, že svůj život raději dobrovolně ukončí za asistenci lékařů v zahraničí. Jediná, o kom tomu řekla, byla Anička.

Anička coby kamarádka se snaží Zdeně naznačit, že si nikdy nemůže být jistá, kolik si na světě ubrala tímto rozhodnutím času. Unavená Zdena je ale rozhodnutá a nic na svém plánu měnit nechce.

"Mně neodchází tělo, mně odchází hlava. A nemůžu čekat do úplného konce," řekla se slzami v očích Zdena Aničce.

Láska ji drží nad vodou

Jak se vyrovnat se smutnými pravdami a přijmout to, na co není člověk nikdy připraven? Jakou sílu dává opravdová, bezpodmínečná láska? Tomáš stále nedokáže pochopit, co se děje se Zdenkou, proč ho tak najednou odřízla a na poslední chvíli zrušila odlet do Paříže, kam se tolik těšila a kde měli strávit několik dní.

Dnes si přijde pro odpověď na své otázky. Postupně se tak dozví úplnou pravdu. Zasáhne ho to až do morku kostí, neboť Zdenku miluje celým svým srdcem a nedovede si představit svůj život bez ní.

Jak se Tomáš vyrovná s odhaleným Zdenčiným tajemstvím? Jak hluboký je jejich cit?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy