Tento silný a velmi emotivní příběh rozplakal miliony lidí po celém světě. Britská televize BBC zdokumentovala celý průběh Simonova života s ALS.

Úspěšný podnikatel si nechal namluvit poslední vzkaz před odchodem ze světa pro svou ženu Debbie.

Chvíle před dobrovolnou smrtí zanechala v lidech rozporuplné pocity, když Simon s úsměvem vpustil do svého těla smrtící léky. Asistovanou smrtí na klinice ve Švýcarsku chtěl jednou provždy ukončit utrpení, které mu nemoc přinášela.

Nemoc motorických neuronů je známá spíše pod názvem amyotrofická laterární skleróza. Při ní dochází k zániku motorických neuronů. Choroba poškozuje nervové buňky v mozku a míše. Postupně dochází k jejich odumírání a nemocný přichází o schopnost kontrolovat pohyb svalů. V konečném stadiu nemoci je pacient zcela paralyzován. Neporušena zůstává pouze psychika člověka. Pacient vnímá své okolí, ale nemůže reagovat.

Z toho důvodu se pro Simona stala smrt jeho jedinou nadějí. Scéna, kdy Simon umírá a snaží se ze všech sil držet svou ženu za ruku, byla pro mnohé tou nejsmutnější, jakou kdy viděli.

Simonova žena Debbie si ještě mohla vyslechnout velmi emotivní vzkaz, který pro ni Simon připravil.

Stálo v něm: „Ahoj Debbie, to jsem já, Simon. Opravdu moc jsem tě miloval. Nezasloužil jsem si tebe ani naše dcery Hannah a Zoe. Tak láskyplné a milující mladé dámy. Vůbec jsem si toho tehdy nevážil a byl jsem jen nevrlý bručoun. Ale i tak tě moc miluji, Debbie. Měli jsme nádherné manželství. Měli jsme velké štěstí, že jsme se našli. Bohužel jsme neměli možnost spolu promluvit dlouhých deset měsíců. Tolik jsem ti toho chtěl říct. Byla jsi opravdu fantastická manželka. Vím, že jsi mě milovala a já zase tebe. Moc tě miluji, sbohem.“

Obklopen blízkými přáteli a svou milovanou ženou navždy odešel.

Po těchto slovech se Simonova žena rozplakala. I teď, rok od smrti svého muže, je plná emocí a stále na něj s láskou vzpomíná.

Dokument, který o Simonově skonu natočila, britská televize BBC vysílala před pěti dny. Miliony lidí po celém světě posílají pozůstalé Debbie dojemné vzkazy plné naděje.

Sama Debbie se také k dobrovolné smrti svého muže vyjádřila: „Jeho odchod mne velmi zlomil. Byl to zdrcující pohled, když si bral život. Ale teď už je mu dobře. Nikdy na něj s dcerami nezapomeneme.“