Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zdrcený Margita poprvé od pohřbu u hrobu Zagorové: Na její nedožité narozeniny zapálil svíčku

+ Další 3 fotografie

Nebýt zásahu osudu, zpěvačka Hana Zagorová by dnes oslavila 76. narozeniny. Místo toho se Česko již deset dní smiřuje s hořkou realitou, že hlas legendární slavice uslyší už jen ze záznamu. Nejhůř se s tím ale vypořádává její životní láska Štefan Margita, který byl po jejím boku až do konce. Operní pěvec se v den výročí narození Zagarové vůbec poprvé vydal k jejímu hrobu, aby na ní zavzpomínal a zápalil svíčku. Vše zachytily kamery CNN Prima News a jak je patrné ze záběrů, těžké časy se na Margitovi podepsaly.

Jelikož od smrti Hany Zagorové uplynulo jen deset dní, je celá věc ještě čerstvá. O to těžší musel být dnešek pro Štefana Margitu. Nebýt zásahu osudu, v úterý by spolu totiž slavili zpěvaččiny narozeniny. Zdrcený vdovec tak alespoň poslal své lásce vzkaz do nebe. "Neříct nic, někdy znamená říct úplně všechno. Dnes bychom společně oslavili tvoje narozeniny… Miluju tě!" napsal Margita na facebooku.

Kromě toho se vydal zavzpomínat na Haničku k jejímu hrobu na Vyšehradském hřbitově, kde se Margita objevil vůbec poprvé od pohřbu. Jak zachytil portál CNN Prima News, na místě zpěvaččina posledního odpočinku pak spolu s blízkými navzdory deštivému počasí zapálil svíčku a v tichosti jí věnoval své myšlenky.

Není tajemstvím, že Margita by pro Zagorovou dýchal, kdyby mohl. Po její smrti tak prožívá neskutečnou tryznu a ze záběrů je patrné, jak moc se na něm těžké období podepsalo. Ačkoliv se nepochybně drží, je vidět, že po smrti své lásky výrazně sešel. Jindy usměvavý pěvec vypadal sklíčeně, jako kdyby přišel o smysl života. A ono to tak dost možná ve skutečnosti i bude.

Vágner Zagorovou miloval

V den výročí zpěvaččina narození pak na Zagorovou zavzpomínal i její letitý kamarád, kolega a producent Karel Vágner. "Byla darem od pána boha, byl jsem šťastnej, že jsem s ní mohl pracovat," uvedl v rozhovoru pro CNN Prima News.

Kromě toho se také vyjádřil k tomu, jaký spolu měli vztah. "Byli jsme kamarádi na život i na smrt. I když jsme se jeden čas měli raději, než jen jako kapelník a zpěvačka, tak potom... Já si myslím, že jedno z největších kamarádství je láska bez sexu," prozradil, že Zagorovou skutečně miloval.

"Dlouho jsem přemýšlel, jak bych charakterizoval Haničku jedním slovem, a pak jsem na to přišel. Laskavá. Byla jedním z nejlaskavějších lidí, co jsem kdy poznal," dodal závěrem Vágner.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy