Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zdrcený Ivan Vyskočil: Syn Jakub (†46) se zabil, zůstal po něm dopis na rozloučenou

Ivan Vyskočil se synem Jakubem v roce 2021.
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie

Na chvíli, kdy herec Ivan Vyskočil (75) zvedl telefon a uslyšel tu strašlivou zprávu, už do konce života nezapomene. Jeho syn Jakub (†46), šéf dopravní skupiny BusLine, v noci spáchal sebevraždu. Podle informací eXtra.cz proti sobě obrátil zbraň. „Nemůžu o tom mluvit, je to příliš čerstvý,“ řekl naší redakci nešťastný umělec.

Ivan Vyskočil přišel o syna

„V noci se doma zastřelil syn Ivana Vyskočila Jakub. Nechal dlouhý dopis na rozloučenou. Dostal se do nějakých dluhů a problémů,“ řekl eXtra.cz důvěryhodný zdroj z okolí herce.

Když jsme se umělce zeptali, zda jsou zprávy o sebevraždě jeho syna pravdivé, zareagoval jednoznačně: „Prosím vás, já o tom nemůžu mluvit. Je to moc čerstvý, čau,“ uvedl zdrcený herec Ivan Vyskočil a zavěsil.

Podle našich informací měl podnikatel Jakub Vyskočil rodinu, manželku a děti. „Tohle Ivan nedá, zbožňoval ho,“ myslí si hercův přítel, kterého redakce eXtra.cz oslovila.

BusLine: Byla to sebevražda

Zprávu po zveřejnění článku potvrdila i firma BusLine, jejímž byl syn hvězdy řady seriálů a filmů jednatelem.

Vedení skupiny BusLine s politováním oznamuje, že její majitel pan Jakub Vyskočil v neděli 8. května ukončil svůj život. Zároveň vyjadřuje nejhlubší soustrast rodině,“ uvedla za společnost Vladimíra Vyhnisová, která je pověřená jejím řízením, s tím, že ani smrtí majitele se pro chod společností nic nemění. Vše má prý fungovat tak jako dosud.

Na chod jednotlivých společností nebude mít odchod tohoto výjimečného muže žádný dopad. Všechny firmy řídí kompetentní management vybavený příslušnými pravomocemi. Role pana Vyskočila nebyla v běžném řízení společností, ale v nastavování vizí a směrů rozvoje do budoucna. V této roli nám bude pan Vyskočil v budoucnu velmi scházet,“ doplnila.

Jakub Vyskočil: Kontroverzní podnikání

Co bylo přesnou příčinou úmrtí podnikatele, to zůstává zatím záhadou.

Jakub Vyskočil patřil mezi největší dopravce v České republice. Jeho firma BusLine s běžícím jelenem v logu zaměstnává sedm stovek řidičů. S firmou bývá spojována řada korupčních kauz, které se točí především kolem kontroverzního Jiřího Vařila, podle iDnes.cz muže s „pověstí mafiána“.

Ten s firmou dříve spolupracoval v pozici manažera. Jakub Vyskočil tvrdil, že slepě věřil jeho tvrzením, ale zcela se od něj distancoval. BusLine je bez Vařila prý zdravá a slušná firma, spolehlivý zaměstnavatel.

O synovi Ivana Vyskočila se v médiích dříve také několikrát psalo v souvislosti s umělcovými rozvody. Bývalá manželka herce Anife Vyskočilová ho označila za důvod rozpadu jejich svazku a tvrdila, že kvůli Jakubovi skončilo i jeho předchozí manželství s herečkou Ivanou Andrlovou.

„Ivan mu ale slepě věří. Nevím proč,“ tvrdila v deníku Aha! před deseti lety.

Zjišťujeme další informace.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy