Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zdrcení Přátelé: Milovaný barman Gunther (59) prohrává boj s rakovinou

James Michael Tyler jako barman Gunther s Rachel v seriálu Přátelé.
Zdroj: NBC studio
+ Další fotografie
zpověď

Herec James Michael Tyler (59), jenž se proslavil rolí kavárníka Gunthera v ikonickém seriálu Přátelé, přiznal v pořadu Today televize NBC rakovinu prostaty. Nemoc během koronavirového období dospěla do čtvrtého stádia a herec je ochrnutý od pasu dolů.

Herec James Michael Tyler, známý díky roli kavárníka z Přátel, si v roce 2018 vyslechl krutou zprávu. Lékaři mu diagnostikovali rakovinu prostaty v pokročilém stádiu a nemoc se mu rozšířila do kostí včetně páteře.

"S diagnózou rakoviny prostaty se potýkám již tři roky. Je ve čtvrtém, pokročilém stádiu, takže se mi rakovina nakonec stane pravděpododobně osudnou," prozradil pro televizi NBC v pořadu Today show.

Na začátku diagnózy byli lékaři i herec pozitivní, věřili v dobrý vývoj. Tyler podstoupil hormonální léčbu a cítil se dobře. Během pandemie ale rakovina prostaty zmutovala, rozšířila se do kostí včetně páteře a herec je tak ochrnutý od pasu dolů. Aktuálně podstupuje chemoterapie.

To byl také důvod, proč se nezúčastnil velkolepého natáčení návratu Přátel, přesto se s nimi alespon spojil pomocí videohovoru. A jeho kolegové ho velmi podporují.

V rozhovoru také jasně apeluje na to, aby se lidé nevyhýbali preventivním prohlídkám. Pacienti s včasným zachycením nemoci bývají totiž téměř vždy vyléčeni.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy