Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zdrcená matka pohřbila Sama a Lea: Své jednání teď vysvětlila, cloumá s ní zoufalství

Zdrcená matka pohřbila Sama a Lea: Své jednání teď vysvětlila, cloumá s ní zoufalství
Zdroj: eXtra.cz / Policie ČR
+ Další 2 fotografie
pátrání
Od čtvrtečního večera pátrá policie po dvou šestnáctiletých chlapcích, kteří zmizeli poté, co se u Českého Šternberka vydali koupat do řeky Sázavy. Chlapce se stále nepodařilo najít a matka jednoho z nich mezitím oba předčasně pohřbila. Na sociální síť vyvěsila status, v němž řekla, že už jsou oba po smrti. Později status smazala a vše vysvětlila.

Od čtvrteční půlnoci policie pátrá po dvou chlapcích ve věku 16 let, kteří u Českého Šternberka vyrazili k řece Sázavě s úmyslem se koupat. Samuel Moulis ani Leoš Vrubl se stále nenašli.

Chlapci měli odejít už odpoledne kolem čtvrté hodiny z kempu Masarykův tábor YMCA v Soběšíně. Zmizeli jen v plavkách. Všechny své věci nechali v chatce, podle Samovy maminky po nich na břehu zůstaly pantofle a hodinky.

Matčin děsivý status

Mezitím, co po chlapcích, bohužel zatím bezúspěšně, pátrá policie, Samovu matku přepadla panika a emoce. I přesto, že se chlapci anebo jejich těla stále nenašli, Samuelova maminka je oba předčasně pohřbila.

"S lítostí Vám oznamuji, že dne 5. 8. 2020 vyhasly dva mladé životy. Opustil nás Samík Moulis a Leo Vrubl. Samíku, budeš nám moc chybět. Miluji tě," napsala v pátek na sociální síť Samuelova matka.

Vysvětlila to

Samuelova maminka ale udělala předčasný závěr. Policejní mluvčí toto tvrzení totiž vyvrátila. "Ani chlapci, ani v tom horším případě jejich těla dosud nebyla nalezena. Pátrání skončilo pouze pro dnešní den, zítra bude opět pokračovat. Žádná nová informace k tomu není," uvedla pro eXtra.cz mluvčí středočeské policie Michaela Richterová. Po noční přestávce se policie pustila do dalšího pátrání v sobotu ráno. Povolali si na pomoc další psovody.

Paní Moulisová později své jednání v sobotu vysvětlila. Status o tom, že jsou chlapci po smrti, smazala. "Ke včerejšímu příspěvku, který jsem napsala. Chci napsat, že mi policie řekla, že mám myslet na to nejhorší," začala vysvětlovat své předchozí jednání Samuelova maminka.

"Napsala jsem tam ten odkaz, ale jsem psychicky i fyzicky vyčerpaná. A myslela jsem na to nejhorší. Kluci šli do vody, když tam byl silný průtok vody a těla se nenašla. Omlouvám se, myslím, že většina lidí mě zná. Psychicky to nezvládám. Pořád si říkám, že Samko přijde a řekne 'Mamčo, jsem doma'. Byla bych nejšťastnější mamka pod sluncem, kdybych Samka mohla obejmout," zakončila zdrcená matka.

Související články

Další články