Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Zdrcená Markéta Nausch Sluková: Olympiádě obětovala i mateřství, teď je po všem

Zdrcená Markéta Nausch Sluková: Olympiádě obětovala i mateřství, teď je po všem
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Tokio 2020

Markéta Nausch Sluková (33) je třetí z českých sportovců a druhá zástupkyně plážového volejbalu na olympijských hrách v Tokiu s pozitivním testem na koronavirus. Spolu s Barborou Hermannovou (30) tak přijde o největší sportovní událost za posledních pět let. Pro Maki je celá situace o to tragičtější, že kvůli olympiádě odkládala konec kariéry a především založení rodiny.

Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou měly vstoupit do olympijského turnaje v sobotu. Vše je ale jinak a obě hráčky musí překousávat hořké zklamání. Pozitivní test na koronavirus u Maki vystavil volejbalistkám stopku.

"Převažuje obrovské zklamání. Vím, že se dějou ve světě výrazně horší věci, ale po pravdě, v našem sportovním mikrosvětě, ve kterém jsme teď žily a žijeme, je pro mě strašně smutný, že jsme musely s Bárou ukončit naši cestu do Tokia a v Tokiu, které mělo být vrcholem, takovýmhle způsobem," řekla Nausch Sluková, známá jako Maki, v nahrávce pro média.

Roky dřiny přišly vniveč

Ačkoli Maki volila ještě mírná slova, jistě to v ní vře. Olympiádou totiž plánovala zakončit svou úspěšnou kariéru. Přípravě na vrcholnou akci, která byla ještě navíc posunuta o rok, podřídila úplně vše. Dokonce oželela založení rodiny.

Česká beach volejbalistka totiž už nějaký čas touží po miminku s manželem Simonem Nauschem, který je zároveň jejím koučem. I u něj se před pár dny potvrdila nákaza. Pro oba tak jde o velkou ránu, zejména ale pro Slukovou, která tím v podstatě přišla o vysněnou rozlučku na vrcholu. Roky tvrdé dřiny přišly vniveč.

Společně si poplakaly

Sluková a Hermannová byly od doby Nauschova pozitivního testu v samoizolaci na pokoji v olympijské vesnici. "Posledních pět šest dnů bylo opravdu psychicky hodně náročných," řekla Nausch Sluková. Za posledních čtyřiadvacet hodin podle svých slov podstoupila až osm testů. "Některé vyšly pozitivně, některé byly ambivalentní a něco bylo negativní. Nakonec jsem bohužel obdržela definitivní verdikt, který je pozitivní," popsala Maki.

"Strašně to bolí a zatím jsem celou tuhle situaci nestrávila a nevím, jak s tím vším naložit. Už jsme si poplakaly, zanadávaly, zase poplakaly," přiznala třiatřicetiletá pražská rodačka a dodala: "Doufám, že nebudou následovat další sportovci, protože tohle je noční můra každého olympionika, který se dostane až takhle daleko a těsně před branami se něco takového stane."

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy