Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zdrcená maminka šestileté Dianky promluvila: Je to bolestivé a je to tragédie

Zdrcená maminka šestileté Dianky promluvila: Je to bolestivé a je to tragédie
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
+ Další 2 fotografie
Olomoucko
Na Olomoucku během úterní noci probíhalo pátrání po zmizelé šestileté Diance. Do hledání se zapojili policisté a hasiči, přidalo se k nim skoro tři sta dobrovolníků. Pátrací akce bohužel skončila tragicky a bezvládné tělo holčičky bylo nalezeno ve vodní strouze jen pár desítek metrů od místa, kde byla naposledy spatřena. Maminka Dianky poslala poděkování.

Na Jesenicku v Olomouckém kraji začalo pátrání v úterý v půl sedmé večer a probíhalo celou noc. Policisté i hasiči prohledávali blízké okolí skal, vodních toků a lesů. Po skupinách i na vlastní pěst se lidé vydávali do stejných míst, vzájemně komunikovali na sociálních sítích a předávali si informace, kde se jednotlivé skupiny nacházely a která místa prohledaly.

Celonoční pátrání

Lidé celou noc procházeli všechna možná místa, kam by se mohla šestiletá Dianka zatoulat. Naposledy byla viděna na pískovišti poblíž svého bydliště, kde si hrála se svou sestřenicí a stavěly spolu bábovičky. Rodiče hledané holčičky vyčkávali na policejní stanici a přítel matky zůstal doma, kdyby se náhodou Dianka vrátila vystrašená domů.

Tragický konec

Pátrání bylo ukončeno kolem čtvrté hodiny ranní, kdy bylo tělo holčičky nalezeno bez známek života ve vodní strouze u sousedů na zahradě, a to pouhých padesát metrů od pískoviště. Možná si šla odskočit na malou, spekulovali sousedé. Vypadá to, že Dianka mohla spadnout a praštit se do hlavy.

Byla nařízena soudní pitva a tamní policejní mluvčí uvedla, že s ohledem na rodinu a věk holčičky nebudou prozrazovat bližší informace.

Vzkaz a poděkování

Zdrcená maminka ve čtvrtek na Facebook přidala příspěvek, kde vřele děkuje všem zúčastněným. "Touto cestou bych chtěla poděkovat všem, kteří hledali mou dceru. Policii, hasičům, dobrovolníkům a všem, co se snažili. Je to bolestivé a je to tragédie. Vážím si toho, kolik lidí bylo ochotných se podílet, děkuji vám všem," vzkázala jim.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy