Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Zdražování, zdražování, zdražování… Víte, že na pojištění můžete ušetřit?

Zdražování, zdražování, zdražování… Víte, že na pojištění můžete ušetřit?
Zdroj: Rixo
ušetřete na pojištění

Tohle slovo rezonuje všude kolem nás. Zdražování! Připlatíme si za energie, potraviny, služby, pohonné hmoty. Zaslechli jste někdy v poslední době, že by na něčem bylo pro změnu možné ušetřit? Protože zvyšování cen avizují i pojišťovny, je třeba si dobře pohlídat, za co platíte. A proto jsou zde srovnávače pojištění. Díky nim nezaplatíte za pojistku více, než je nutné.


Před sedmi lety si paní Jarka koupila novou Škodu Octavia. Protože žije sama a autům nerozumí, chtěla mít co nejlepší pojištění. Sjednala si proto havarijní pojištění s plnou asistencí a všemi riziky. Nyní ale náhodou zjistila, že platí za stejně starý model automobilu mnohem více než její známí, kteří si nechávají autopojištění pravidelně kontrolovat. Jak je to možné?

„Aby pojišťovna získala klienta, musí přicházet s novými variantami pojištění nebo určité varianty pojištění zlevňovat. Paní Helena si svou pojistnou smlouvu za celých sedm let ani jednou neaktualizovala, proto platila mnohem více, než měla. V RIXO.cz jsme smlouvu zkontrolovali a vytvořili nové nabídky, jednu z nich si paní Helena vybrala. Díky tomu nyní ušetří až několik tisíc korun ročně, a přitom bude stále správně pojištěná,“ vysvětluje Martin Ždímal z RIXO.cz.

Nikdy nekývněte na první nabídku

A stejný princip platí i u pojištění nových vozidel. „Nikdy si nesjednávejte první nabídku, kterou dostanete. Raději si nabídky srovnejte, velmi často se totiž stává, že za stejná pojistná krytí dostanete několik cenově velmi odlišných nabídek,“ dodává Martin Ždímal ze srovnávače pojištění RIXO.cz.

Zdražování, zdražování, zdražování… Víte, že na pojištění můžete ušetřit?


I pojišťovny však musely zareagovat na rostoucí inflaci, dále i na dražší náhradní díly a opravy vozidel. I tak je však třeba myslet na to, že ceny jednotlivých nabídek u různých pojišťoven liší. A nejde o malé částky, mohou se vyšplhat až k tisícovkám za rok.

„Podle našich statistik cena pojistného od roku 2017 meziročně roste zhruba o 3,5 procenta. Za tři roky tak stoupla o více než 10 procent. A to není zanedbatelná částka,“ poznamenává Martin Ždímal ze
srovnávače pojištění RIXO.cz.

A má i radu: Pokud si potřebujete sjednat nové autopojištění nebo se blíží výročí vaši stávající pojistné smlouvy, je dobré to řešit co nejdříve. „Srovnat si nové nabídky a ověřit si, zda za stejná pojistná krytí můžete platit u některé pojišťovny méně,“ vysvětluje s tím, že mnoho lidí za autopojištění platí zbytečně vysoké částky. A to proto, že si svoji pojistku neaktualizují a spoléhají na to, že jsou pořád dobře pojištěni.

Šest nejvýhodnějších nabídek

Přitom právě srovnávač RIXO.cz se snaží klientům maximálně usnadnit sjednání pojištění. U srovnání povinného ručení a havarijního pojištění stačí, když zadáte registrační značku a služba vyplní technické údaje o vozidle sama. A tak odpadá hledání v technickém průkazu.

Zdražování, zdražování, zdražování… Víte, že na pojištění můžete ušetřit?


Dále vyplníte kvůli bonusům základní osobní údaje a RIXO.cz vám zobrazí dokonce šest nejvýhodnějších nabídek přehledně seřazených vedle sebe od té nejlepší s ohledem na poměr cena/výkon, až po nejlevnější. Potom stačí si vybrat a kliknout na „Mám zájem“. Smlouva vám automaticky dorazí do mailu.


Další články

Nejnovější kauzy