Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Zdražení zeleniny i pokles cen masa: Na kolik vás letos vyjde štědrovečerní hostina?

Ilustrační foto.
Zdroj: pixabay.com
+ Další 2 fotografie
Vánoční večeře
Porovnání cen surovin potřebných k přípravě vánoční večeře se každoročně věnuje MF DNES. Z položek, jejichž cenu pravidelně sledují, letos nejvíc zdražila zelenina. Poklesu cen se oproti tomu dočkali milovníci masa, vepřová kýta nebo kapr letos vyjdou levněji než v loňském roce.

Za koš s dvaceti položkami potřebnými ke štědrovečerní hostině letos zaplatíte 2082 korun, což je o 46 korun víc než loni. Vzhledem k letošnímu růstu mezd vás ale sváteční večeře vyjde levněji. Zatímco nárůst cen zaznamenaly potraviny potřebné k přípravě bramborového salátu, za maso zaplatíte o něco méně než dřív.

Zelenina, jejíž ceny jsou sledovány Českým statistickým úřadem, měla podražit o desítky procent. Například cena mrkve stoupla skoro o polovinu, brambory nás pak vyjdou o 18 % dráž. Cena výrazně stoupla i u cibule, a to více než o čtvrtinu.

Pokud salát s řízkem rádi zapijete pivem, máme pro vás špatnou zprávu. Podle MF DNES se ceny chmelových nápojů zvedly poté, co Plzeňský Prazdroj přepsal ceníky.

Najde se spousta potravin, které během letošního roku zlevnily. Kromě vepřové kýty a kapra jsou to například vejce, mouka, bílé pečivo či slunečnicový olej.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy