Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zdravotní turistika v praxi: Britce v Praze zpackali plastiku. Kvůli vykuchanému břichu zažila neskutečná muka

Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
Půl roku trpěla v neskutečných bolestech s vakuovou pumpou připojenou k tělu, a to jen kvůli nejmenovanému pražskému chirurgovi, který zmrvil její plastiku břicha. Chtěla být jen krásná, ale místo toho si sáhla až na dno.

Když se Suzanne Adams (39) po třetím porodu císařským řezem podívala do zrcadla, věděla, že její břicho už není, co bývalo. Rozhodla se proto svěřit do rukou plastických chirurgů, a protože slyšela o službách těch českých samou chválu, neváhala ani chvilku a objednala se na zákrok do Prahy.

Pochopitelně také chtěla ušetřit. Zkrášlující operace v Česku stála se vším všudy včetně letenek a ubytování 111 tisíc korun, zatímco v rodné Británii by za ni zaplatila kolem tří set tisíc. Nízká cena, skvělé reference, nebylo proč váhat. Jenže jak se nakonec ukázalo, cesta za krásou se trojnásobné matce šeredně nevyplatila, a dokonce ji prý i málem stála život.

Varovné signály se jí v hlavě rozezněly už poté, co se ocitla na našem letišti. Rezervace slibovaného hotelu krachla a místo toho ji zprostředkovatel šoupnul do špinavého hotelu bez internetu. Jenže než se Suzanne rozkoukala, už ji vezli na sál. Zhýčkaná Britka, řeknete si, to skutečné utrpení mělo ale teprve přijít

„Když jsem se vzbudila, zdálo se mi, že něco nesedí. Nejenže mě rozřezali ze strany na stranu, ale ještě i od pupíku směrem dolů. Když jsem se ptala, proč to tak udělali, řekli mi, že se vyskytly nějaké komplikace. Cítila jsem se špatně kvůli reakci na anestezii a hodně to bolelo. Nemohla jsem spát, nemohla jsem ani jíst,“ postěžovala si žena pro Mirror Online.

Ano, takovými pocity si po operaci zřejmě projde každý, jenže v případě Suzanne bolesti neustupovaly. Její stav se den ode dne zhoršoval. Skončila v nemocnici, kde ji lékaři nebyli ochotni léčit a vymlouvali se na zpackanou operaci. Po deseti dnech se s ukrutnou bolestí do nemocnice vrátila a v následujícím půlroce si prošla peklem

V ráně totiž Suzanne měla infekci a k břichu jí museli připojit vakuovou pumpu. Vyřazená z normálního chodu života přišla pochopitelně o práci. „Zničili mi život. Nikdo nevěděl, co se se mnou děje. Řekli, že jsem mohla zemřít na otravu krve,“ dodává žena s tím, že může děkovat lékařům, že ji nakonec dali dohromady. Plastice v Británii se nakonec nevyhnula, ale nelituje.

Každá strana má dvě mince a uvidíme, která z pražských klinik si tohle vezme na triko. Každopádně pro českou plastickou chirurgii to není zrovna dobrá vizitka, pokud přihlédneme k faktu, že její klientela se z velké části skládá ze zahraničních zákazníků.

Související články

Další články