Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Zdravotní stav Radima Uzla se razantně zhoršil: Ležím v nemocnici, přiznal eXtra.cz

Radim Uzel si v březnu 2022 převzal medaili Za zásluhy I. stupně.
Zdroj: profimedia
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
NEMOC

Známý sexuolog Radim Uzel (82) nedávno oslavil narozeniny, dostal ale dárek, který si určitě nepřál. Kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu, jenž zapříčinila rakovina, leží v nemocnici. Co řekl eXtra.cz?

Radim Uzel: Návrat rakoviny

Vtipný glosátor manželských a partnerských vztahů, doktor Radim Uzel, se 82. narozenin nedožil zrovna v kondici, jakou by si přál. Loni odstartovaly jeho zdravotní problémy s rakovinou jícnu. Tu se na pár měsíců podařilo zapudit, ale jak se ví, nad tímhle „prevítem“ nejde nikdy vyhrát, lze ho jen oslabit.

Letos nemoc udeřila ještě mohutněji, čehož si mohli všimnout všichni televizní diváci, kteří počátkem března mohli slovutného lékaře spatřit na vlastní oči ve chvíli, když si na Pražském hradě z rukou prezidenta přebíral státní vyznamenání. Uzel byl výrazně pohublý a bylo jasně poznat, že vážná nemoc je zpět.

„Zhubl jsem dvacet kilogramů, jsem vážně nemocný a skoro mrtvý, prosím pěkně,“ sdělil tehdy eXtra.cz Radim Uzel.

Covid, smrt ženy a nádor

„Rakovina se nedá vyléčit. Může se to zlepšit, zhoršit, ale nakonec je to absolutně smrtelná choroba. Doktoři mohou říkat, co chtějí, ale vím, že ve finále se na to umře,“ je smířený s tím, co ho čeká.

„Objevily se mi další nádory. Někdy může vysoký věk zpomalit postup nemoci, ale záleží na typu rakoviny. Když je to jako v mém případě ještě spojené se strašným covidem, který jsem prodělal a moc zdraví mi nezanechal, a s těžkými psychickými stresy, poněvadž mi umřela manželka, tak je to o to horší,“ vysvětloval, proč se u něj rozvinuly až tak vážné problémy.

A pro Showtime pak přidal, že očekává, že do roka a do dne už nebude mezi živými.

Nemůže dýchat

Ještě před měsícem Radim Uzel mluvil smířeně o tom, že i přes zdravotní problémy se o sebe zvládá postarat ve svém soukromí.

„Momentálně jsem doma. Jsem soběstačný, do špitálu jezdím na pravidelné kontroly a chemoterapie. Dýchat nemůžu, chodit nemůžu, v tom je to těžké. Stáří je a nemoc jsou v tomhle složité,“ přiznával.

Skončil ve špitále

Dnes už je vše jinak. Když ho redakce eXtra.cz kontaktovala před jeho narozeninami, sotva mluvil. A i nyní, o pár dní později, to nebylo jiné. „Jsem opravdu velice vážně nemocen. Jsem v nemocnici,“ hlesl a bez dalších podrobností se rozloučil.

Nezbývá než mu fandit, že se zase brzy bude moci podívat domů a být mezi svými nejbližšími…

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy