Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zdravotní sestru přivolali k popálenému chlapečkovi. Zjistila, že jde o jejího syna

Ben utrpěl popáleniny třetího stupně na krku, hrudníku a za levým uchem.
Zdroj: dailymail.co.uk

Jako uprostřed nejhorší noční můry, ze které se nelze probudit. Právě tak si nepochybně připadala zdravotní sestra Amy McCabe ze Skotska, když ji přivolali k případu čtyřletého dítěte, které utrpělo popáleniny třetího stupně na krku a hrudníku. Dotyčným pacientem totiž nebyl nikdo jiný než její syn Ben.

Podle dostupných informací se Ben, jeho otec Alan a několik přátel a sousedů rozhodli uspořádat malý soukromý ohňostroj. Jedna z raket však při odpalování selhala, zasáhla chlapce do hrudníku a zapálila jeho košili.

„Vůbec nemůžeme pochopit, jak se to stalo. Všichni jsme se drželi v bezpečné vzdálenosti, ale najednou ta raketa vylétla přímo na Bena. V příštím okamžiku začal křičet. Zabalili jsme ho do mokrých přikrývek a zavolali sanitku,“ uvedl Alan.

Ben byl okamžitě převezen k ošetření do nejbližší nemocnice, ve které shodou okolností zrovna měla službu jeho matka.

„Bylo to strašné. Pohled na zraněné dítě je vždy velmi skličující, ale nic vás nemůže šokovat víc, než když jde o vašeho vlastního syna,“ prohlásila zdrcená Amy.

Ben musel dostat celkem sedm kožních štěpů a kvůli infekci způsobené bakterií MRSA (která se často objevuje právě u obětí popálenin) v nemocnici nakonec strávil celkem tři týdny. V současné době je hlavní tváří kampaně proti neodborné manipulaci se zábavnou pyrotechnikou.

Související články

Další články