Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Zdravotní sestra udělala miminku KLYSTÝR VAŘÍCÍ VODOU! Chlapeček bojuje o život

nedbalost
Teprve desetiměsíční Nurislam bojuje o život, který ohrozila zdravotní sestra v nemocnici v Kazachstánu. Ta mu totiž udělala klystýr vařící vodou, čímž mu způsobila neskutečnou bolest. Chlapec utrpěl rozsáhlé popáleniny a má spoustu puchýřů, skončil na jednotce intenzivní péče.

Malý Nurislam byl v nemocnici hospitalizován s infekcí dýchacích cest. Po třech dnech strávených na nemocničním lůžku už se začínal cítit lépe, trpěl však zácpou a doktor tak doporučil klystýr. Jakmile zdravotní sestra započala proceduru, teprve desetiměsíční chlapeček začal křičet a plakat bolestí. Matka chlapečka, Arainur Kalkaman, sestře řekla, aby okamžitě přestala, ta však pokračovala a jen arogantně pronesla, že ví mnohem lépe, co dělá.

Arainur vypověděla, že ani po klystýru nepřestal její chlapeček plakat. Poté si všimla, že má popálený zadeček a přímo na konečníku mu naskákaly obrovské puchýře. „Nemůžu ani popsat tu paniku, kterou jsem pocítila, když jsem to viděla. Okamžitě jsem běžela za doktorem a začala na něj řvát, že mi popálili syna,“ vypověděla zděšená matka. Nezodpovědná zdravotní sestra byla okamžitě propuštěna.

Nurislam byl okamžitě umístěn na jednotku intenzivní péče, kde dle matčiných slov přežívá na medikamentech tlumících bolest. Jeho stav je velmi vážný a krvácí pokaždé, když se snaží vykonat potřebu. Doktoři navíc nejsou k rodičům moc sdílní. Kromě toho, že Arainur společně s manželem o celé záležitosti informovala policii, která se případem intenzivně zabývá, byl osloven i kazachstánský ministr zdravotnictví Yelzhan Birtanov. Zoufalí rodiče ho žádají, aby se do případu zapojil a zařídil, aby se jejich synovi dostalo té nejlepší možné péče.

Mohlo by vás zajímat

Další články