Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zdravotní sestra o popíračích covidu: Tvrdí, že neexistuje, i když na něj zrovna umírají

Zdravotní sestra o popíračích covidu: Tvrdí, že neexistuje, i když na něj zrovna umírají
Zdroj: archiv Jodi Doering
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Není žádným tajemstvím, že situace ohledně koronaviru není v Americe v posledních týdnech zrovna příznivá. Nakažených i mrtvých přibývá a zdravotníci jsou vyčerpaní. Zdravotní sestra Jodi Doering z Jižní Dakoty se podivuje především nad popírači covidu, kteří jsou ve svých tvrzeních neústupní - i když na nemoc zrovna umírají, tvrdí, že neexistuje.

Zdravotní sestra Jodi Doering pochází z amerického státu Jižní Dakota, kde je dle jejích slov velká spousta lidí, již odmítají věřit v existenci nemoci covid-19. V sérii statusů na Twitteru popsala, co nakažení pacienti a popírači zároveň říkají a jak tráví své poslední chvíle.

Podle Jodi jsou někteří pacienti včetně těch ve špatném stavu či dokonce umírajících schopni tvrdit, že koronavirus neexistuje. Jejich neochota si připustit, že jsou nakažení, ústí i v to, že sami sobě diagnostikují jiné nemoci. Raději by věřili tomu, že mají rakovinu plic, než tomu, že mají covid.

Díky svým příspěvkům na sociální sítě se Doering dostala dokonce i do vysílání televize CNN, kde vše podrobněji popsala. „Své statusy jsem nepsala kvůli jednomu pacientovi, ale kvůli ohromnému množství těch, kteří v covid nechtějí věřit. Chtějí, aby šlo o pneumonii či dokonce o rakovinu,“ vysvětlila.

Vztek a poslední slova

Někteří popírači, kteří na koronavirus umírají, své poslední chvíle tráví tím, že nadávají zdravotnickému personálu. „Měli by si volat se svými rodinami, místo toho se ale soustředí na vztek a nenávist, jsou toho plní. Jsem z toho smutná,“ popsala Jodi své zkušenosti.

Od chvíle, kdy Jodi Doering na toto téma promluvila na sociálních sítích, jí navíc do zpráv přicházejí nenávistné vzkazy. Někteří dokonce zacházejí tak daleko, že zdravotní sestřičce posílají výhrůžky smrtí.

Související články

Další články