Američanka už od dětství trpí poruchou integrity a identity. Jde o velmi vzácnou poruchu a lidé, kteří jsou jí postiženi, touží mít nějaký fyzický handicap. Aby byli invalidní, nechávají si amputovat končetiny, zkrátka dělají vše, aby nemohli vést kvůli postižení plnohodnotný život. Oni jsou však tak šťastní.

Stejně tak i Jewel, která dlouhé roky toužila po jediném, být slepá. V pubertě proto nosila černé brýle, někdy dokonce bílou slepeckou hůl, matka ji často vodila v noci po parku. Jen když byla tma a neviděla, cítila se dobře. Ve dvaceti už dokonce ovládala Braillovo písmo.

Před devíti lety se rozhodla splnit si svůj sen a pomoci jí s tím měl kanadský psycholog. Nejdřív Jewel nalil do očí kapky na znecitlivění očí, pak jí do očí vstříkl chemické čisticí prostředky. Bylo to prý hodně bolestivé, ale povedlo se, Jewel oslepla, ačkoli se jí lékaři z blízké nemocnice snažili „pomoci“ a její zrak zachránit.

Teď už je tato mladá žena konečně šťastná. „Když jsem viděla, necítila jsem se dobře. Vím, že slepí lidé by za zdravý zrak dali všechno, ale já jsem takhle spokojená. Měla jsem se slepá už narodit,“ uvedla Jewel.