Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Zděšená blogerka varuje: Selfíčka vám způsobí předčasné stárnutí pleti! Zjištění potvrdili i lékaři

Blogerka šla na vyšetření a z výsledků byla zděšená.
Slavná blogerka si přes den udělá až 50 selfíček, aby je mohla vystavovat na sociálních sítích. Jenomže se začala bát HEV světla, tedy vysokoenergetického záření, které vysílá její telefon během focení. A její obavy byly oprávněné. Dermatolog jí provedl vyšetření pleti a nedopadlo to moc dobře.

Mehreen Baig (26) je mladá blogerka z Londýna. Na pořizování selfie je závislá, a to nejen kvůli parádě. Potřebuje, aby se její blog četl a hezké fotky prostě prodávají. A jak sama říká, platí jí to nájem. Navíc se prý díky tomu cítí jako modelka, protože příroda jí, co do výšky, moc nenadělila. Jenomže časem začala na svém obličeji pozorovat změny.

Hnědé skvrny, vrásky, zvýšená pigmentace. A tak se vydala k doktorovi. Tam se dozvěděla, že obávané HEV světlo je pro pleť ještě horší než UV záření. A bohužel to neplatí jenom pro telefony, ale i pro notebooky a tablety. Do těch byste se také měli dívat co nejméně.

Doktor Simon Zokaie, kterého navštívila, se všechno snažil objasnit co nejjasněji a nejjednodušeji. „Pleť v dnešní době mohou oslabit tyto faktory: Nečistota, sluneční záření a HEV světlo. Pokud je kůže vystavena těmto vlivům delší dobu, ztrácí schopnosti se regenerovat a dochází k předčasnému stárnutí pleti.“

Mehreen byla zděšená, ale od pořizování selfíček ji zpráva neodradí. Prý si raději koupí dobré kosmetické přípravky na ochranu svého obličeje.

Související články

Další články