Mehreen Baig (26) je mladá blogerka z Londýna. Na pořizování selfie je závislá, a to nejen kvůli parádě. Potřebuje, aby se její blog četl a hezké fotky prostě prodávají. A jak sama říká, platí jí to nájem. Navíc se prý díky tomu cítí jako modelka, protože příroda jí, co do výšky, moc nenadělila. Jenomže časem začala na svém obličeji pozorovat změny.

Hnědé skvrny, vrásky, zvýšená pigmentace. A tak se vydala k doktorovi. Tam se dozvěděla, že obávané HEV světlo je pro pleť ještě horší než UV záření. A bohužel to neplatí jenom pro telefony, ale i pro notebooky a tablety. Do těch byste se také měli dívat co nejméně.

Doktor Simon Zokaie, kterého navštívila, se všechno snažil objasnit co nejjasněji a nejjednodušeji. „Pleť v dnešní době mohou oslabit tyto faktory: Nečistota, sluneční záření a HEV světlo. Pokud je kůže vystavena těmto vlivům delší dobu, ztrácí schopnosti se regenerovat a dochází k předčasnému stárnutí pleti.“

Mehreen byla zděšená, ale od pořizování selfíček ji zpráva neodradí. Prý si raději koupí dobré kosmetické přípravky na ochranu svého obličeje.