Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Zdenu Hadrbolcovou propustili z LDN. Místo sladké cesty domů převoz do dalšího ústavu

Zdena Hadrbolcová: Místo sladké cesty domů převoz do dalšího ústavu
Zdroj: Renata Bušková/eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Nemoc

Herečka Zdena Hadrbolcová byla sice propuštěna z Domova třetího věku, kde byla v posledních týdnech hospitalizována, její zdravotní stav jí ale stále nedovoluje návrat domů. Jak reportéři eXtra.cz zjistili, byla pouze převezena do dalšího ústavu. Její zdravotní stav se přitom měl podle naších informací lehce zlepšovat. 

Jak jsme vás jako první informovali, herečku Zdenu Hadrbolcovou na konci minulého roku postihla mrtvice a musela být rychle převezena do Nemocnice Na Homolce. Podle našich informací měla dokonce ochrnout na část těla.

Podpora kolegů z divadla

Oblíbená herečka nakonec skončila v Domově třetího věku, kde o ni bylo dobře postaráno. "Paní Hadrbolcová je skvělá, pořád se usmívá, krásně jí a snaží se spolupracovat. Taková hezká babička. Doufám, že se jí podaří ještě pár let mezi námi zůstat, pustí ji domů a bude za ní docházet pečovatelka jako dosud..." sdělil zdroj pro eXtra.cz, který je obeznámený s informacemi o jejím zdravotním stavu.

Ačkoli sama herečka nemá příbuzné, se kterými by se blíže stýkala, v pečovatelském ústavu nezůstala bez návštěv. Podle našich informací ji měl přijít podpořit některý z bývalých kolegů z divadla, což měla sama herečka našemu zdroji potvrdit.

Převoz do jiného ústavu

"Má diabetickou stravu míchanou ještě s jinou dietou a měla dnes na stolku spoustu sladkostí... Polomáčenky, Lindt kouličku a trubičky a údajně měla odpoledne i nějaké obložené chlebíčky,” prozradil zdroj pro redakci.

Přestože by si všichni přáli, aby se Zdena Hadrbolcová co nejdříve vrátila do svého bytu, zatím to není možné. V pátek dopoledne byla sice propuštěna z Domova třetího věku, zdravotník ji ale zatím pouze převezl do jiného pečovatelského ústavu, který nabízí nepřetržitou sociální a zdravotní péči a hlavně lékařský dozor, bez kterého se oblíbená herečka bohužel nyní neobejde.

Bez pomoci se neobejde

To je zřejmé i ze slov našeho zdroje, který je obeznámen s jejím zdravotním stavem. „Má řadu problémů, které se vzájemně ovlivňují a se kterými se u pacientů v tak vysokém věku dá jen těžko něco dělat,“ popsal nám před časem.

Pokud by se přece jen zdravotní stav Růženky z Ulice zlepšil, zařízení, ve kterém je aktuálně ubytovaná, nabízí i byty s pečovatelskou službou. Z námi pořízených snímků a informací je ale zřejmé, že zatím potřebuje veškerou dostupnou péči, a můžeme jen doufat, že bude moci brzy být zase soběstačná.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy