Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zdenku zavraždil expřítel, zbyly po ní opuštěné dcery: K lepšímu životu můžete Anitce a Sofii pomoci i vy

Paní Zdenka, kterou letos v únoru pobodal bývalý přítel.
Zdroj: znesnaze21.cz
+ Další fotografie
Tragédie
Tolik smůly v jedné rodině se jen tak nevidí. Když se paní Zdenka rozhodla kvůli své dceři s dětskou mozkovou obrnou odstěhovat na Sardinii, ještě netušila, že se do Česka už nikdy nevrátí. Do Itálie se s nemocnou dcerou Sofií a jejím dvojčetem Anitkou přestěhovala hlavně kvůli vidině lepšího života a dostupné zdravotní péči. Do pohádky měla ale realita hodně daleko. Zdenka totiž přišla v Itálii o život.

Zdenka se stěhovala na italskou Sardinii před dvěma lety. Slibovala si lepší život pro sebe a hlavně pro své dvě malé dcery. Pro jednu z holčiček, kterou postihla dětská mozková obrna, zde měla být lépe dostupná zdravotní péče.

Pohádka se změnila v peklo

Zdenčin život v Itálii měl ale do pohádky daleko. V sobotu 15. února maminku dvojčat pobodal její bývalý přítel a ona následkům bodných ran podlehla. Celé tragédii přihlížela i obě děvčata Sofinka a Anitka (10).

Za opuštěnými dívkami přijela do Itálie babička a strýc. Situaci navíc komplikovala pandemie koronaviru. Nemocné Sofince se zhoršil zdravotní stav a musela být proto převezena do nemocnice v Římě, kde podstoupila operaci.

Babička žádá o pomoc

Italský soud určil jako opatrovníka dvojčat babičku. Ta také prostřednictvím nadačního fondu Karla Janečka Z nesnáze 21 uspořádala sbírku. „Děkuju všem, kteří holčičkám přispěli v této pro nás těžké životní situaci. Děkuji vám z celého srdce za vše, co pro nás děláte. Věřím, že se budeme už brzy moci vrátit domů,“ vzkázala dárcům začátkem dubna.

Více než čtvrt roku od tragické události zůstávají dívenky společně s babičkou stále v Itálii. Rády by se všechny vrátily zpátky do Česka a pokusily se o nový začátek.

„Návrat zpět mi dělá velkou starost. Nevím, kdy a jestli bude možné Sofinku převézt letecky, stále je totiž v nemocnici. Zároveň je potřeba vyřešit celkové přestěhování. Na Sardinii mají holčičky všechny svoje věci, které je potřeba přepravit do Čech,“ popisuje těžkou situaci babička a dodává, že jsou velmi vděční za každou podporu. Část vybraných peněz použijí právě na letenky.

Vybrané peníze ze sbírky pomohou rodině překonat náročné období a zajistit veškerou potřebnou péči a zázemí pro obě dívky. Na stránkách znesnaze21.cz můžete opuštěným dívkám pomoci i vy. Za přispění i sdílení článku předem děkujeme.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy