Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zdeňkovi K. z Bohumína hrozí doživotí za mřížemi: Nechtěl jsem jim ublížit, tvrdí žhář

Zdeňkovi K. z Bohumína hrozí doživotí za mřížemi: Nechtěl jsem jim ublížit, tvrdí žhář
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
Bohumín
Policisté se bez přestání zabývají požárem v Bohumíně. Při něm zemřelo jedenáct lidí, mezi kterými byla i jedna těhotná žena. Ze spáchání odporného činu byl obviněn otec Lukáše, který na místě také zahynul. Zdeněk K. tak nyní čelí trestu odnětí svobody na doživotí. Tvrdí však, že nikoho zabít nechtěl.

Čtyřiapadesátiletý Zdeněk K. v sobotní podvečer zapálil byt v Bohumíně, ve kterém byla jeho rodina včetně přátel. Jedenáct lidí tak na místě zemřelo. Mezi nimi byla i dívka v 8. měsíci těhotenství.

"Byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu vraždy a ze zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení, za což mu hrozí 20 let až výjimečný trest,“ objasnil pro TN.cz státní zástupce Michal Król, který nyní rozhodne, zda podá žádost o vzetí Zdeňka do vazby. Ten však nyní tvrdí, že jeho bestiálním činem chtěl přítomným jen pohrozit a údajně nechtěl nikomu ublížit.

Obvinění v pondělí potvrdila i policie na svém Twitteru. "Vrchní komisař obvinil 54letého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy v souběhu se zvlášť závažným zločinem obecného ohrožení. Byl podán podnět k podání návrhu na vzetí do vazby," uvedla Policie ČR.

Svým bestiálním činem způsobil smrt vlastnímu synovi, vnukovi, snaše i bývalé manželce. Šest lidí uhořelo přímo v bytě. Pět lidí se z hořícího bytu pokoušelo utéct skokem z okna. Smrti však neunikli. Pád z přibližně 30 metrů nikdo z nich nepřežil. Kromě jedenácti mrtvých jsou čtyři lidé v nemocnici, dva z nich mají velmi vážná zranění.

Související články

Další články