Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Zdenek z Výměny, který přišel o obě nohy: Půl roku od nehody věří, že se znovu postaví

+ Dalších 18 fotografií
Výměna
V únoru mu po osudné nehodě amputovali obě nohy. Zdenek, usměvavý táta od rodiny, boural na dálnici D1 krátce po odvysílání Výměny manželek. Do té se s partnerkou přihlásili, aby si něco přivydělali. Půl roku od neštěstí dělá Zdenek pokroky a má jedno velké přání. Touží po bionických nohách, aby se mohl znovu postavit.

Když se po dvou dnech v umělém spánku probudit, čekal Zdenka z Výměny manželek obrovský šok. Neměl totiž nohy, protože mu je v nemocnici museli kvůli fatálním zraněním amputovat. Přesto neztratil elán a chuť do života. Během půl roku udělal ohromné pokroky.

Vyučený truhlář sice před nehodou jezdil s kamionem, ke kutilství se ale vrátil. "To že nemám nohy, neznamená, že tady budu sedět na zadku,“ řekl televizi Nova s tím, že tráví hodně času ve své dílně. Už vyrobil třeba jídelní stůl, který dozajista udělal radost jeho manželce Ditě, a truhlařinou by se chtěl do budoucna živit.

Před rodinou teď stojí další výzva, a sice rekonstrukce koupelny. Protože se tam kvůli vozíčku nedostane, musí se celá předělat.

Zdenek za sebou má sérii operací a náročnou léčbu, v příštích dnech ho čeká další rehabilitace. Dita je mu velkou oporou a jsou přesvědčeni, že společně všechno zvládnou. Zdenek navíc věří, že se jednoho dne znovu postaví. Zajistit to mohou bionické nohy, které si plánuje pořidit.

Mohlo by vás zajímat

Další články