Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Zdeněk Troška? Vnímám ho jako českého Tarantina, říká producent Babovřesků

+ Další 3 fotografie
KOMEDIE
Venkovská komedie Zdeňka Trošky se řadí rozhodně k nejúspěšnějším trilogiím českého filmu. Režie se ujal ostřílený Zdeněk Troška (66), který české komedii vtiskl tvář. A to velmi líbivou, protože první díl Babovřesků v roce 2013 v kinech navštívilo přes 650 tisíc platících diváků a tím se v České republice stal nejnavštěvovanějším filmem roku. Pro eXtra.cz promluvil producent a koproducent trilogie Zdeněk Kubík, který Trošku vyhlásil za génia...

Když se Kubík poprvé setkal s Troškou, padli si do oka. A financování prvního dílu bylo na světě. „Pan režisér Troška je velmi charismatický člověk, kterého mají Češi rádi. Troufnu si říct, že většina… Umí dělat komedie, a to mu jde tady nejlépe, je to svým způsobem génius, velký filmový vizionář, takže když jsme se bavili o financování projektu, u mě měl zelenou,“ řekl eXtra.cz Zdeněk Kubík, který do producentské společnosti No Goup investoval několik desítek milionů korun a stál za prvním úspěchem Babovřesků.

Na Babovřeskách 2 se pak podílel už jen koproducentsky. „Na prvním dílu jsme vydělali slušné peníze. Šlo o desítky milionů. Hned v roce 2014 se odvysílal druhý díl, který po stránce výdělku rovněž nebyl marný. A Zdeněk Troška opět ukázal, že jeho filmy lidi lákají. Osobně si myslím, že je to takový český Quentin Tarantino ve smyslu, že na jeho filmy lidé netrpělivě čekají a když vidí výsledek, žasnou. A žasnou z důvodu, jak velkou myšlenku dokáže dostat na filmové plátno a oslovit lidi napříč celým spektrem inteligence,“ pokračoval Kubík.

„Se Zdeňkem jsme řešili lokace, herce a mnoho dalších věcí, které se v prvním i druhém díle Babovřesků objevují. A hodnějšího člověka než je Zdeněk Troška, který umí naslouchat, říct vlídný a kvalitní názor, dnes už nepotkáte. Musím to zopakovat, je to génius,“ vysekl poklonu slavnému režisérovi Kubík, kterého lidé znají nejen jako producenta, ale i jako fenomenálního podnikatele, doménového spekulanta, jehož život se stal předlohou k filmu Czech Made Man.

„Babovřesky jsou už dnes legendou a oslovují i mladou generaci. Stejně tak jako Slunce seno si zapsala někdejší generace. A Troška byl u obojího,“ dodal pochvalně Kubík směrem k Troškovi s tím, že jejich spolupráce pokračuje. Kubík se totiž producentsky podílí na snímku Zakleté pírko, který diváci uvidí v kinech v lednu 2020.

Co jste možná o Babovřeskách 2 nevěděli:

  • Televizní premiéru sledovalo 31. srpna 2015 na TV Nova 1,346 mil. diváků.
  • Po měsíci od uvedení do kin film vidělo necelých 200 000 diváků, což je pokles oproti prvnímu dílu, který za stejné období vidělo 460 tisíc diváků.

Mohlo by vás zajímat

Další články