Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Zdeněk Troška? Vnímám ho jako českého Tarantina, říká producent Babovřesků

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
KOMEDIE
Venkovská komedie Zdeňka Trošky se řadí rozhodně k nejúspěšnějším trilogiím českého filmu. Režie se ujal ostřílený Zdeněk Troška (66), který české komedii vtiskl tvář. A to velmi líbivou, protože první díl Babovřesků v roce 2013 v kinech navštívilo přes 650 tisíc platících diváků a tím se v České republice stal nejnavštěvovanějším filmem roku. Pro eXtra.cz promluvil producent a koproducent trilogie Zdeněk Kubík, který Trošku vyhlásil za génia...

Když se Kubík poprvé setkal s Troškou, padli si do oka. A financování prvního dílu bylo na světě. „Pan režisér Troška je velmi charismatický člověk, kterého mají Češi rádi. Troufnu si říct, že většina… Umí dělat komedie, a to mu jde tady nejlépe, je to svým způsobem génius, velký filmový vizionář, takže když jsme se bavili o financování projektu, u mě měl zelenou,“ řekl eXtra.cz Zdeněk Kubík, který do producentské společnosti No Goup investoval několik desítek milionů korun a stál za prvním úspěchem Babovřesků.

Na Babovřeskách 2 se pak podílel už jen koproducentsky. „Na prvním dílu jsme vydělali slušné peníze. Šlo o desítky milionů. Hned v roce 2014 se odvysílal druhý díl, který po stránce výdělku rovněž nebyl marný. A Zdeněk Troška opět ukázal, že jeho filmy lidi lákají. Osobně si myslím, že je to takový český Quentin Tarantino ve smyslu, že na jeho filmy lidé netrpělivě čekají a když vidí výsledek, žasnou. A žasnou z důvodu, jak velkou myšlenku dokáže dostat na filmové plátno a oslovit lidi napříč celým spektrem inteligence,“ pokračoval Kubík.

„Se Zdeňkem jsme řešili lokace, herce a mnoho dalších věcí, které se v prvním i druhém díle Babovřesků objevují. A hodnějšího člověka než je Zdeněk Troška, který umí naslouchat, říct vlídný a kvalitní názor, dnes už nepotkáte. Musím to zopakovat, je to génius,“ vysekl poklonu slavnému režisérovi Kubík, kterého lidé znají nejen jako producenta, ale i jako fenomenálního podnikatele, doménového spekulanta, jehož život se stal předlohou k filmu Czech Made Man.

„Babovřesky jsou už dnes legendou a oslovují i mladou generaci. Stejně tak jako Slunce seno si zapsala někdejší generace. A Troška byl u obojího,“ dodal pochvalně Kubík směrem k Troškovi s tím, že jejich spolupráce pokračuje. Kubík se totiž producentsky podílí na snímku Zakleté pírko, který diváci uvidí v kinech v lednu 2020.

Co jste možná o Babovřeskách 2 nevěděli:

  • Televizní premiéru sledovalo 31. srpna 2015 na TV Nova 1,346 mil. diváků.
  • Po měsíci od uvedení do kin film vidělo necelých 200 000 diváků, což je pokles oproti prvnímu dílu, který za stejné období vidělo 460 tisíc diváků.

Související články

Další články