Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zdeněk Troška promluvil o Karlu Gottovi a vyřkl krutý verdikt o jeho talentu, který lidi zklame

+ Dalších 20 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Potkali se při mnoha společenských příležitostech, ale zcela zásadní bylo, když spolupracovali před kamerou. Řeč je o Karlu Gottovi (+80) a režisérovi Zdeňku Troškovi (66), který Mistra obsadil v roce 2001 do pohádky Z pekla štěstí 2. Tím se velmi sblížili a stali se z nich přátelé... Redakce eXtra.cz natočila aktuální zpravodajský film, ve kterém na Mistra vzpomínají velké osobnosti veřejného života. Právě jednou z nich je Zdeněk Troška, který promluvil nejen o hereckém talentu Mistra, ale celkově o tom, proč Karla lidé milovali...

"Jednou jsme se s Karlem potkali na společenské akci a říká mi, že by si chtěl zahrát v pohádce. O pár let později jsme připravovali natáčení Z pekla štěstí 2 a já jsem si na jeho slova vzpomněl. Měl jsem pro něj roli Lucifera. Tak jsem mu zavolal a měl radost a že to bere. Dostal vlastně dvě role, ještě k tomu mu přibyla role Pánaboha," prozradil v dokumentu nazvaném Pět vzpomínek na Karla Gotta režisér Zdeněk Troška

Talent? Ten neměl

Nějaké hvězdné manýry? Na to u Karla Gotta zapomeňte. "Na to, jaká hvězda Karel byl, neměl vůbec žádné požadavky. Naopak byl úslužný, vnímavý a vždy naprosto perfektně připravený. Bylo neuvěřitelné s ním točit," pokračoval Troška, který se ale usmál, když se dostalo na Gottův herecký talent. "Karel herec nebyl. Ale snažil se a byl před kamerou úžasný," prozradil na kameru zcela upřímně Troška a zároveň vyjádřil, že lidé Karla Gotta milovali pro jeho obrovskou lidskost.

"On měl rád lidi. Byl vzdělaný, protože miloval historii, měl v sobě skromnost a strašně rád rozdával radost. Takový člověk se rodí jednou za tisíc let," dodal Troška.

Podívejte se ve videu na trailer k filmu. Dokumentární film Pět vzpomínek na Karla Gotta přineseme na webu eXtra.cz dne 14. března 2020. A jak se k Mistrovi vyjádřily další osobnosti? Najdete zde níže.

Bohuš Matuš promluvil o Ivaně Gottové: Teď vám řeknu pravdu o jejím manželství

Tajemství duetu Karla Gotta: Skladba Srdce nehasnou mě napadla na záchodě, říká Richard Krajčo

Související články

Další články